Sanok będzie miastem partnerskim Białogrodu

Stronę sanocką reprezentował burmistrz Sanoka dr Wojciech Blecharczyk, zaś w imieniu prezydenta Białogrodu nad Dniestrem dokument sygnował Sergiusz Kwitkowski – główny doradca prezydenta. Fot. UM Sanok

SANOK. Sanok liczy na współpracę turystyczną z ukraińskim kurortem.

Leżące u ujścia Dniestru do Morza Czarnego miasto Białogród będzie kolejnym miastem partnerskim Sanoka, który współpracuje już z: Reinheim, Östersund, Cestas, Kamieńcem Podolskim, Drohobyczem, Gyöngyös i Humennem. W Urzędzie Miasta Sanoka doszło do podpisania umowy intencyjnej o współpracy.

Sanok i Białogród kontaktują się ze sobą już od kilku lat poprzez środowiska artystyczne. Kontakty, jakie nawiązały władze obydwu miast, znalazły swój finał w podjęciu decyzji o podpisaniu intencyjnej umowy o współpracy. Podpisanie umowy partnerskiej planowane jest w czerwcu br. podczas Dni Miasta Białogród, na które zostanie zaproszona polska delegacja.

Jakie będą korzyści współpracy?
– Obydwie strony upatrują wielu korzyści ze współpracy, mając w planach chociażby wspólne składanie wniosków unijnych – mówi Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sanoku. Jak przyznali przedstawiciele Białogrodu, dla nich, którzy uczą się dopiero zasad samorządności, sprawnego administrowania, doświadczenia, jakie posiada Sanok w tej kwestii będą szczególnie istotne.

– Ciekawie na pewno będzie się układała współpraca turystyczna, bowiem Białogród to ponad 50-tysięczne miasto-kurort położone nad Morzem Czarnym, istniejące od 2,5 tys. lat. Dla jego mieszkańców szczególnie atrakcyjny jest pobyt w górach – mówi Agnieszka Frączek.

Grzegorz Anton

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o