Sanok chce czwartego zwycięstwa

Fot. Wit Hadło

HOKEJ PLH Dziś ostatni w roku mecz Ciarko o punkty.

Mecz Ciarko PBS Bank Sanok z sosnowieckim Zagłębiem zakończy tegoroczne rozgrywki PLH. Po wtorkowej kolejce w lidze nastąpi miesięczna przerwa i zespoły na lód powrócą dopiero 6 stycznia. Wcześniej odbędzie się jeszcze finałowy turniej Pucharu Polski oraz towarzyskie mecze reprezentacji w ramach turnieju Euro Ice Hockey Challenge.
– Jesteśmy w znakomitej formie i szkoda, że zbliża się miesięczna przerwa w rozgrywkach – mówi trener Ciarko PBS Bank, Marek Ziętara i dodaje. – Cieszę się, że drużyna wygrywa. Ważne, że gromadzimy punkty i ta nasza przewaga nad pozostałymi rośnie. To jest bardzo istotne, żeby mieć odpowiedni dystans w końcówce rundy zasadniczej – stwierdza trener ekipa z Sanoka, która w ostatnich dziesięciu spotkaniach zanotowała dziewięć zwycięstw i tylko jedna porażkę.

Z Zagłębiem nasz zespół w tym sezonie już trzy razy wygrał (4-1, 3-2 i 4-2) i teraz zamierza sięgnąć po czwarte zwycięstwo. Ziętara przestrzega jednak przed lekceważeniem rywali, jego zdaniem każdy mecz jest inny i trzeba zapomnieć o wcześniejszych wygranych. – Zagłębie gra defensywny, zamknięty i nastawiony na kontry hokej. Przeciwko takiemu stylowi gra się bardzo trudno – mówi trener Ciarko PBS-u, który w dzisiejszym meczu nie będzie mógł jedynie skorzystać z Wojciecha Milana. Napastnik przechodzi rehabilitacje po kontuzji więzadeł w kolanie.

Ciarko PBS Bank Sanok – Zagłębie Sosnowiec, wtorek, godz. 18.

pb

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments