Sanok chce zorganizować finał PP

Być może to na Podkarpaciu odbędzie się finał Pucharu Polski

Znani są już trzej uczestnicy finałowego turnieju Pucharu Polski: Ciarko KH Sanok, Aksam Unia Oświęcim i GKS Tychy. Ostatni finalista wyłoniony zostanie z pary Akuna Naprzód Janów – Comarch Cracovia, gdzie zdecydowanym faworytem są krakowianie.

Finałowy turniej Pucharu Polski rozegrany zostanie w dniach 28-29.12. 2010. O przydziale organizacji turnieju finałowego rozgrywek o Puchar Polski będzie decydował przetarg. PZHL z grona czterech finalistów wybierze najlepsza ofertę. Jak się dowiedzieliśmy w hokejowej centrali, organizator turnieju finałowego nie ma obowiązku fundowania głównej nagrody dla zdobywcy trofeum. Na pewno turniej finałowy o Puchar Polski jest doskonałą promocją dla miasta, któremu zostanie przyznana organizacja. Poza tym, właśnie z turnieju finałowego o Puchar Polski planowane są jedyne w tym roku transmisje w telewizji publicznej.

W ub. sezonie finałowy turniej rozegrany został w Tychach. O prawo organizacji teraz zamierzają się starać ponownie Tychy, Oświęcim i Sanok. Działacze Ciarko KH już od pewnego czasu prowadzą rozmowy z potencjalnymi sponsorami i władzami miasta. Polski Związek Hokeja na Lodzie swoją decyzję o wyborze gospodarza ogłosi 13 grudnia, a finałowy turniej zaplanowano na 28 i 29 grudnia.

Będzie mecz Gwiazd

Z kolei PZHL zamierza zorganizować Mecz Gwiazd Polskiej Ligi Hokeja, w którym najlepsi polscy zawodnicy wystąpią przeciwko zagranicznym gwiazdom PLH. Mecz zostanie rozegrany 23 stycznia 2011 roku w Oświęcimiu. Dochód zebrany z meczu zostanie przekazany na leczenie oraz zakup specjalistycznej kamizelki (30tys. zł) dla 2-letniego Dawida Skowyry, który choruje na mukowiscydozę. Składy (pierwsze piątki) obu drużyn można wybierać na stronie internetowej www.pzhl.org.pl. Głosy należy oddawać od 7 grudnia 2010 do 14 stycznia 2011r. Organizatorzy Meczu Gwiazd zapowiadają wiele dodatkowych atrakcji m.in. konkursów z nagrodami, w tym także licytacja reprezentacyjnej koszulki Henryka Grutha, legendy polskiego hokeja.

rm

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments