Sanok czeka na gwiazdy

Zawody ice speedwaya już szósty rok z rzędu gościć będą na sanockich błoniach. Fot. Wit Hadło

POD NASZYM PATRONATEMICE SPEEDWAY. Bilety na weekendowe zawody są już dostępne w Rzeszowie, Krośnie i Sanoku.

Rywalizacja czołowych zawodników świata na torze lodowym Błonie w Sanoku zbliża się wielkimi krokami (28 – 29 stycznia). Wczoraj w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się konferencja prasowa, na której organizatorzy poinformowali o szczegółach weekendowych zawodów.
– Możemy być dumni, że takie zawody odbywają się właśnie na Podkarpaciu. Takie imprezy trzeba obserwować na żywo, bowiem nie da się opowiedzieć wrażeń i atmosfery, jaka tam panuje – komplementuje sanockie zawody wojewoda Mirosław Karapyta.

Promocja poprzez sport
Zdaniem burmistrza Sanoka, Wojciecha Blecharczyka sport to znakomita promocja zarówno samego miasta, jak i regionu. – Sanok znakomicie promuje się poprzez sport. Wspomnę tu tylko o hokeistach, którzy zdobyli dwa razy z rzędu Puchar Polski, czy chociażby o imprezach short tracku, łyżwiarstwie szybkim, unihokeju. Podpatrujemy imprezy, którymi szczycą się inne województwa. Znaleźliśmy fajny produkt, Po raz szósty organizujemy wspaniałą imprezą, którą obejrzą miliony na całym świecie – mówi burmistrz Sanoka.

Mocna obsada
– Tradycyjnie staraliśmy się, aby do Sanoka przyjechali ci najlepsi, czyli Rosjanie. Od grudnia praktycznie wiedzieliśmy, że do Sanoka chcą przyjechać najlepsi z najlepszych, czyli Krasnikow i Iwanow. Ich walka o tytuł mistrza świata rozpocznie się właśnie w sobotę na “Błoniach”. Do tego przed sanocką publicznością zaprezentują się bracia Chomiczewicze, byli mistrzowie świata, młody zdolny Dmitrij Koltakov i legendarni zawodnicy z Europy: Franky Zorn, Per Olof Serenius, Stefan Pletschacher, bracia Klatovscy i oczywiście nasi zawodnicy z Grześkiem Knappem na czele. Stawka jest więc wybuchowa, co gwarantuje wielkie emocje – dodaje organizator sanockich zawodów, Paweł Ruszkiewicz.

Idzie wyż, będzie zimno
Pogoda kolejny raz nie sprzyja organizatorom sanockich zawodów. Obecnie w dzień temperatury są dodatnie, ale wg najnowszych prognoz nad Podkarpackie zbliża się wyż i na weekend spodziewane są spore przymrozki. – Zagrożenia nie ma. Organizacyjnie jesteśmy przygotowani na wszelkie warunki atmosferyczne. Odpowiednia warstwa lodu jest już gotowa, dziś zaczyna montaż band. W piątek o godz. 15 odbędzie się oficjalny trening (wstęp wolny), a w sobotę i niedzielę zawody. Obiekt przeszedł kolejny etap modernizacji. Zawody każdorazowo będzie mogło obejrzeć 5 tys. widzów – informuje Damian Delekta, dyrektor MOSiR-u Sanok.

Bilety nadal w sprzedaży
Wejściówki na weekendowe zawody sprzedają się bardzo dobrze. – Mamy grupowe zamówienie zarówno z Polski, jak i Europy. Bilety nadal są do nabycia w Internecie www.e-ticket.pl oraz www.eurobilet.com, a także w siedzibach klubów żużlowych w Rzeszowie i Krośnie oraz w recepcji Domu Sportowca w Sanoku – kończy Ruszkiewicz.

Marcin Jeżowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments