Sanok gra dziś w finale! ZDJĘCIA

HOKEJ. PUCHAR POLSKI. Ciarko PBS Bank Sanok – Aksam Unia Oświęcim, czyli powtórka finału sprzed roku

Trwa hokejowe święto w Sanoku. Wczoraj Ciarko PBS Bank Sanok pokonało ComArch Cracovię 3-1 i dziś (godz. 18) zmierzy się w finale Pucharu Polski z Aksam Unią Oświęcim, która w drugim półfinale wygrała 4-1 z JKH Jastrzębie.

Dzisiejszy spotkanie będzie powtórką finału PP sprzed roku, kiedy to sanoczanie pokonali w Oświęcimiu tamtejszą Unię po dogrywce.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zadecydowała II tercja

Nadkomplet publiczności, który oglądał wczorajszy mecz, w pierwszej tercji nie mógł być do końca zadowolony z postawy swoich ulubieńców. Wprawdzie w 7. min to sanoczanie wyszli na prowadzenie, ale w dalszej części pierwszej tercji zdecydowanie lepsze wrażenie sprawiali krakowianie. Goście oprócz wyrównującej bramki, byli bliscy objęcia prowadzenie, ale krążek po strzale Piotrowskiego trafił w słupek bramki Odrobnego. Inna sprawa, że golkiper Ciarko PBS Bank rozgrywał wczoraj kapitalne zawody i przy kilku interwencjach pokazał wielki kunszt.

Druga tercja przebiegała już pod dyktando sanoczan, którzy swoją dobrą grę udokumentowali dwoma bramkami. Na uwagę zasługuje zwłaszcza gola na 2-1, zdobyta przez gospodarzy w liczebnym osłabieniu. Gdy tuż przed końcem drugiej odsłony, Mojzis po raz drugi tego wieczoru zmusił do kapitulacji Raszkę i Ciarko PBS Bank miało finał na wyciągnięcie ręki.

Zgodnie z przypuszczeniami, Cracovia III tercję rozpoczęła od skomasowanych ataków, ale sił i werwy starczyło jej zaledwie na 5 minut. Umiejętnie broniący się sanoczanie skutecznie wybijali rywala z uderzenia, a sami raz za razem straszyli groźnymi kontrami. Gościom nie pomogła nawet gra z przewagą dwóch zawodników (kara dla gracza Sanoka i wycofanie bramkarza Cracovii). Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i sanoczanie mogli się cieszyć z 9. w tym sezonie zwycięstwa (biorąc pod uwagę sparingi oraz mecze w PLH i Pucharze Polski) w 10. pojedynku z Cracovią.

Finał na żywo w TVP Sport

Najlepszy zespół sanockiej imprezy, oprócz pucharu otrzyma premię finansową w wysokości 90 tys. zł. Wszystkie bilety na dzisiejszy finał zostały już wysprzedane. Bezpośrednią transmisję z finałowego spotkania przeprowadzi TVP Sport.

Wyniki półfinałów

CIARKO PBS BANK Sanok – COMARCH CRACOVIA 3-1 (1:1, 2:0, 0:0)

1-0 Kotaska (7. – w przewadze), 1-1 Chmielewski (14. – w przewadze), 2-1 Mojzis (24. – w osłabieniu), 3-1 Mojzis (38. – w podwójnej przewadze).

CIARKO PBS BANK: Odrobny – Mojzis, Dronia, Vozdecky, Zapała, Kolusz – Rąpała, Kotaska, Gruszka, Dziubiński, Malasiński – Gurica, Kubat, Vitek, Krzak, Strzyżowski – Skrzypkowski, Biały, Radwański, Milan, Mermer

COMARCH CRACOVIA: Raszka – Wajda, Besch, L. Laszkiewicz, Słaboń, Sarnik – Prokop, Immonen, Chmielewski, Dvorak, Lenius – Kowalówka, Dulęba, Piotrowski, Rutkowski, Martynowski – Kulik, Witowski, Postek, Horowski, Kosidło.

Sędziowali: Paweł Meszyński i Zbigniew Wolas. Kary: 12 i 12 min. Widzów 4500.

AKSAM UNIA Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 4-1 (3:0, 0:1, 1:0)

1-0 Jakubik (4.), 2-0 Łopuski (14.), 3-0 Prochazka (19.), 3-1 Urbanowicz (34.), 4-1 Wojtarowicz (60.).

Sędziowali: Przemysław Kępa i Maciej Pachucki. Kary: 22 i 12 min. Widzów 1500.