Sanok prężnie rozwijające się miasto

Trwają prace przy modernizacji miejskiej oczyszczalni ścieków i ujęcia wody w Trepczy. Fot. UM Sanok

SANOK. Dzięki władzom miasta mieszkańcy będą pili wodę o najwyższych standardach.

Władze Sanoka dokładają wszelkich starań, aby mieszkańcom miasta żyło się dobrze, a turyści chętnie tu wracali, dlatego inwestują w rozwój infrastruktury drogowej, sportowej, komunalnej i oświatowej.

Jedną z największych, realizowanych obecnie przez Miasto Sanok inwestycji jest modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków i ujęcia wody w Trepczy. Zadanie, na realizację którego władze Sanoka, zdobyły dofinansowanie z Funduszu Spójności, kosztować będzie prawie 125 mln zł.

- Dzięki tej inwestycji podniesiona zostanie maksymalnie technologia oczyszczania ścieków, co bezsprzecznie wpłynie na poprawę stanu wód w Sanie. Pozwoli to na sprostanie polskim i unijnym przepisom. To nie jedyne korzyści. Mieszkańcy będą pili wodę o najwyższych standardach. Realizacja projektu zaowocuje także niezawodnością jej dostaw – wylicza dr Wojciech Blecharczyk, Burmistrz Sanoka.

Zmienia się miasto, a zwłaszcza jego centrum. Od lat poddawane jest ono programowi rewitalizacji, realizowanemu w ramach miejskiego programu “Sanocki Park Dziedzictwa Kulturowego”. Obecnie pracami rewitalizacyjnymi objęty jest plac św. Michała oraz 5 ulic przyległych. Władze Sanoka pozyskały na ten cel dofinansowanie z RPO Województwa Podkarpackiego. Przeprowadzone przy tej okazji badania archeologiczne pozwoliły odkryć mury zabytkowego, gotyckiego kościoła św. Michała. Jest to z pewnością jedno z ważniejszych odkryć w Polsce.

Również z RPO pochodzi dofinansowanie przeznaczone na budowę parkingu wielopoziomowego, który powstaje w sąsiedztwie rewitalizowanego placu. Jest to jedna z nielicznych tego typu budowli na Podkarpaciu. Realizacja tej inwestycji pozwoli znaleźć dodatkowe 98 miejsc parkingowych w centrum miasta.

Cały czas modernizowana jest także miejska baza sportowa. – Jedna z największych imprez sportowych w Polsce, finały Mistrzostw Świata w Ice Racingu, odbędą się w Sanoku 25 i 26 stycznia 2013 r. na sanockim torze lodowym. Niedawno zakończyliśmy przebudowę obiektów tego toru połączoną z budową kortów tenisowych. Na ten cel pozyskaliśmy prawie 2,2 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – informuje Burmistrz Sanoka.

Grzegorz Anton

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.