Sanok w półfinale

Sanoccy hokeiści mają patent na Cracovię. W tym sezonie wygrali z nią już cztery razy (dwa zwycięstwa w PLH i PP).

PUCHAR POLSKI. Ciarko PBS Bank Sanok zapewniło sobie wczoraj awans do półfinału.

Obrońcy Puchar Polski, hokeiści Ciarko PBS Bank Sanok pokonali w ostatnim spotkaniu fazy grupowej ComArch Cracovię. Dzięki wczorajszemu zwycięstwu, ekipa Marka Ziętary wygrała pierwszą odsłonę walki o Puchar Polski.

Stawką wczorajszego spotkania był bezpośredni awans do półfinału. Sanoczanie nie zmarnowali tej okazji. W starciu z Cracovią mogli sobie pozwolić nawet na remis, ale dzięki skutecznej grze nie pozostawili żadnych złudzeń w kwestii awansu. Goście przyjechali do Sanoka bez dwójki chorych zawodników (Kosidło i Laszkiewicz). Zwłaszcza nieobecność najlepszego strzelca PLH, Leszka Laszkiewicza była widoczna w poczynaniach krakowian. Spotkanie znakomicie ułożyło się dla miejscowych. Na 1-0 trafił Malasiński, który umieścił krążek w bramce tuż przy słupku. O tym, czy sanoczanie zdobyli drugiego gola zadecydowała dopiero powtórka wideo. Później do głosu doszli goście. Najpierw w sobie tylko znany sposób Ciarko od utraty bramki uchronił Odrobny, jednak chwilę później skapitulował po strzale Rafała Martynowskiego. Gospodarze odpowiedzieli jeszcze przed końcem drugiej tercji. Kropkę nad i miejscowi postawili w ostatnich 20 minutach.

CIARKO PBS Sanok    5
CRACOVIA    1
(1-0, 2-1, 2-0)
1-0 Malasiński (14. – w przewadze), 2-0 Vitek (25.), 2-1 Martynowski (27.), 3-1 Mermer (37.), 4-1 Kolusz (44. – w przewadze), 5-1 Kolusz (60. – w przewadze)
SANOK: Odrobny – Mojzis, Skrzypkowski, Vozdecky, Zapała, Vitek – Rąpała, Kotaska, Gruszka, Dziubiński, Malasiński – Kubat, Gurican, Kolusz, Krzak, Strzyżowski – Maciejewski, Bułanowski, Biały, Milan, Mermer
CRACOVIA: Raszka (41. Radziszewski) – Wajda, Besch, Chmielewski, Słaboń, Rutkowski – Prokop, Immonen, Sarnik, Dvorak, Martynowski – Wilczek, Kulik, Piotrowski, Biela, Sucharski – Dulęba, Lenius
Sędziował Przemysław Kępa. Kary: 20 i 51 min. Widzów 1200.