Santo Subito nad Nilem

W niedzielę dla kolbuszowian zagra m.in. Orkiestra Dęta z Dobrynina.

KOLBUSZOWA. W niedzielę na kolbuszowskim Rynku wielka impreza dla Jana Pawła II.

Pięć orkiestr dętych, czyli w sumie ponad dwustu muzyków zagra w niedzielę (1 maja) w Kolbuszowej dla Jana Pawła II. Odbędą się również: Festyn Papieski z konkursami i quizami o życiu naszego wielkiego rodaka
Główną atrakcją niedzieli będą Kolbuszowskie Spotkania Orkiestrowe im. Walentego Kaziora – „Santo Subito Orkiestry Dęte Świętemu”. Rozpocznie je o godz. 12 msza św. w Kolegiacie Kolbuszowskiej. Po jej zakończeniu orkiestry zagrają przy Pomniku Papieskim.

Następnie muzycy przemaszerują na Rynek, gdzie będzie miało miejsce przesłuchanie konkursowe. – Orkiestry zagrają specjalnie napisane na tą okazję utwory Franciszka Suwały: „Santo Subito”, „Johannes Paulus Beatus”, „Gloria Magnum”. Oprócz tego każda z orkiestr wykona repertuar dowolny i „Barkę”, która uchodzi za ulubiony utwór Jana Pawła II – informuje Wiesław Sitko, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kolbuszowej.

Spotkania orkiestr o godz. 18 zakończy wspólny koncert, po czym odbędzie Festyn Papieski z konkursami rodzinnymi i quizami o życiu Jana Pawła II. – Są do wygrania bardzo ciekawe nagrody ofiarowane przez sponsorów, pamiątkowe dyplomy, a także myśli papieskie zawarte w wydawnictwach książkowych – wylicza dyrektor Sitko. W niedzielę odbędzie się również Rajd Nordic Walking szlakiem upamiętniającym Papieża Polaka.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments