Sawicki na dywaniku u Pawlaka. Dymisja?

Sawicki w drodze na nadzwyczajne spotkanie z władzami swojej partii. Fot. PAP

BIAŁYSTOK. WARSZAWA. Kogo zmiecie afera taśmowa w PSL.

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku wszczęła śledztwo w sprawie możliwości składania fałszywych zeznań przez ministra rolnictwa Marka Sawickiego. To konsekwencja opublikowanych rozmów Władysława Serafina z Władysławem Łukasikiem.

– Po analizie zapisu tej rozmowy (…) w niniejszej sprawie zostanie przeprowadzone postępowanie sprawdzające przez Prokuraturę Okręgową w Białymstoku – poinformował prokuratura. Oznacza to, że przez 30 dni prokurator ma możliwość sprawdzania, czy zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa. Jeśli tego dowiedzie, wówczas nastąpi wszczęcie śledztwa.

Podczas tego spotkania były prezes Agencji Rynku Rolnego Łukasik mówi prezesowi Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Serafinowi m.in. o wykorzystywaniu przez niektórych działaczy PSL stanowisk dla własnych korzyści, o zarządzaniu spółkami skarbu państwa wyłącznie z myślą o korzyściach. Mężczyźni rozmawiają także o obchodzeniu ustawy kominowej (ograniczającej zarobki prezesów państwowych spółek – red.), o kosztownych delegacjach służbowych polegających wyłącznie na zwiedzaniu świata z rodzinami oraz o „ciepłych posadkach” w radach nadzorczych zarezerwowanych dla „swoich”. Politycy mówią również o przygotowywaniu do prywatyzacji państwowych przedsiębiorstw w taki sposób, by te wpadły w ręce działaczy PSL.

Dymisja Sawickiego?
Minister Sawicki, jeden z głównych bohaterów „afery taśmowej” w PSL, został we wtorek wezwany przez lidera swojej partii na rozmowę.   Według Janusza Palikota, Sawicki miał być  zdymisjonowany. Do chwili zamknięcia tego numeru Super Nowości, nie było wiadomo, czy do tego doszło.

Nie powiadomił prokuratury
Serafin nie wie, kto nagrał jego rozmowę z Łukasikiem. Potwierdza, że do rozmowy z Łukasikiem doszło w styczniu w jego biurze. Nie przekazał oskarżeń Łukasika do prokuratury, gdyż uznał, że jego twierdzenia o nieprawidłowościach w Ministerstwie Rolnictwa i instytucjach z nim związanych, formułowane w trybie przypuszczającym, są efektem jego rozżalenia po utracie stanowiska. Zdaniem Serafina, w wypowiedzi Władysława Łukasika jest wiele obiegowych opinii.

PiS wszedł do Elewarru
Posłowie PIS Dawid Jackiewicz (z lewej) i Przemysław Wipler odwiedzili wczoraj siedzibę należącej do Agencji Rynku Rolnego spółki Elewarr, którą wymieniono w ujawnionej przez media rozmowie działaczy PSL. Posłowie  potwierdzili, że Andrzej Śmietanko, dyrektor generalny Elewarru ma 3-procentowy udział w zyskach spółki.

Źródło: IAR/ps

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
rp
rp
8 lat temu

CIEKAWOSTKA O DZIALACZU PSL – BURYM z „Elewarrem” w tle: (fragment) „Trzecia ze spółek, które stworzyły łańcuszek i imperium Jana Burego, to Agromis. Założył ją z jednym z działaczy ZMW. Firma co roku ma po kilka milionów przychodu. W PSL nie słyszeli o niej wysocy rangą działacze. I nic dziwnego – firma działa na wsi w Zachodniopomorskiem, daleko od Rzeszowa, w którym działa Bury. To były PGR, na którym w latach 90. dzisiejszy wiceminister uwłaszczył się z kolegami z ZMW. Na 220 hektarach zboża, z którego wyrabia spirytus. „Gorzelnia?” – dziwi się Aleksander Bentkowski, były poseł PSL z Rzeszowa. „Nie… Czytaj więcej »

rzeszowiak
rzeszowiak
8 lat temu

Kogo zmiecie afera taśmowa w PSL ?
Kolejnego oszusta i defraudatora pieniedzy podatnikow.

K. Bimbała
K. Bimbała
8 lat temu

Niestety ludziska na to im pozwalają, wybrali palikociarnię która stanowi przystawkę prezydencko – platformerską w tym układzie użyta do zablokowania na najbliższe 3-m-ce konstruktywnego votum nieufności dla realnej opozycji czyli PIS-u. Aby uzmysłowić sobie jak Naród robiony jest w barana przez PSL z W.Pawlakiem na czele należy zaglądnąć na niezależną .pl i oglądnąć 7-mio minutowy surowy film przygotowywany przez PSL w ostatniej kampanii wyborczej przesłanego przez anonimowego widza („Bo wszyscy działacze PSL to jedna rodzina”). Powyższy epizod z treścią jaką się wymknęła obozowi rządzącemu (słowa Żelichowskiego) to mały pikuś w stosunku do całokształtu kryzysu w jaki Polska popada z każdym… Czytaj więcej »

mimikra
mimikra
8 lat temu

Ależ nami manipulują. Taka wrzutka medialna – taśmy sprzed pół roku. Odwracają uwagę od biedy, która idzie do nas dużymi krokami. Mama Madzi już się przejadła to teraz trzeba czymś mącić w umysłach Polaków. Te taśmy już przerabialiśmy – jakoś nikt nie sprawdził skąd Kwaśniewski miał pieniądze na apartament – co sugerował Oleksy. Ale wyfiokowana Jola co uczy jeść bezy – to Olesemu wyszło.
Kwaśniewska się z tym kojarzy. Teraz pewnie chcą PSL od władzy odpiąć i przyssać Palikota.

mimikra
mimikra
8 lat temu

Ale nami manipulują. Wywlekają jakieś taśmy sprzed pół roku, żeby tylko odwrócić uwagę od biedy, która idzie do naszych domów dużymi krokami. Będą teraz robić cyrk medialny. „Mama Madzi” już się przejadła to trzeba palić w piecu i robić ludziom wodę z mózgu. Proszę powiedźcie skąd przyszedł do Polski taki zwyczaj nagrywania wszystkich i wszystkiego. Prywatne rozmowy nagrane potajemnie to UBekistan. Kolejny raz już to przerabiamy – jakoś po taśmach Oleksego nie dociekano skąd Kwaśniewski miał pieniądze na apartament. Nie zwołali komisji. Chociaż i tak pozostała w pamięci wszystkich wyfiokowana Jola ucząca jeść bezy łyżeczką. Zeby nie wiem co to… Czytaj więcej »