Scena mobilizuje młodzież

RZESZÓW. Znaleźli niekonwencjonalny sposób na naukę języka

Gimnazjaliści z Rzeszowa i Mielca walczyli o zwycięstwo podczas Przeglądu Teatrzyków Obcojęzycznych w Gimnazjum nr 8. Była to już 10 edycja imprezy. Jury jak zwykle oceniało nie tylko umiejętności językowe młodych artystów, ale też pomysł, zdolności teatralne.

– Podczas samego występu już nie ma miejsca na stres. Wydaje mi się, że dość dobrze nam poszło, choć zawsze można myśleć, że mogliśmy wypaść jeszcze lepiej – śmieje się Michele Sumiec z II klasy, jedna z aktorek.

– Nasz Gimnazjalny Przegląd Teatrzyków Obcojęzycznych cieszy się zainteresowaniem zarówno ze strony uczniów i nauczycieli. W tym roku młodzież przygotowała prezentacje teatralne w języku angielskim, niemieckim, a zespół z Gimnazjum nr 9 połączył w swoim jednym występie aż trzy języki: angielski, francuski i hiszpański – mówi Stanisława Bajorska, dyrektor Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie.

Nad całością imprezy czuwały wicedyrektor Jolanta Bukowska oraz germanistka Lidia Słapińska. W organizacji pomagały również panie: Edyta Delgado-Gomez, Agnieszka Cmela, Renata Sołga-Łuszcz, Katarzyna Sus i Elżbieta Pikus.

Jury zdecydowało, że na I miejsce zasłużyło rzeszowskie Gimnazjum nr 11 za sztukę w języku angielskim „Nieustraszony John”. Prezentacja tak się spodobała, że tu nagrodę otrzymał również Mateusz Buż za kreację tytułową. Miejsce II zdobyło Gimnazjum nr 10 w Rzeszowie, a miejsce III – Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie.

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments