Schował łup w bucie

Fot. Archiwum

DĘBICA. Policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca Dębicy pod zarzutem kradzieży. Jego ofiarą padł sąsiad, który idąc spać zapomniał zamknąć drzwi wejściowe do mieszkania. Złodziej zabrał pieniądze oraz dwa telefony komórkowe. Policjanci znaleźli banknoty – w bucie.

Po zauważeniu niedomkniętych drzwi w mieszkaniu 51- latek, wszedł do środka i widząc śpiącego mężczyznę ukradł mu dwa telefony komórkowe, słuchawkę bezprzewodowego telefonu stacjonarnego i paczkę markowych papierosów. Odniósł łup do swojego mieszkania i postanowił ponownie „odwiedzić” sąsiada. Tym razem hałas zbudził właściciela mieszkania, który dostrzegł w swoim pokoju sąsiada wynoszącego jego rzeczy. Na pytanie co tu robi, odpowiedział, że przyszedł pożyczyć pieniądze na wino.

Pokrzywdzony szybko zorientował się co do charakteru wizyty sąsiada i wezwał na miejsce Policję. Mężczyzna początkowo zaprzeczał, aby okradł kogokolwiek, ale trwało to do czasu, gdy funkcjonariusze przeszukując go, znaleźli skradzione banknoty w bucie, a skradzioną paczkę papierosów w kieszeni. Pozostałe przedmioty policjanci odkryli schowane w pościeli w mieszkaniu sprawcy.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży rzeczy o wartości 1 tys. zł. Przyznał się do popełnienia przestępstwa. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

pad, KPP

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.