Schronisko do likwidacji?

- Działanie ministra jest kompletnie niezrozumiałe- mówi poseł, Stanisław Ożóg. Fot/. Wit Hadło

ŁAŃCUT. Podkarpaccy posłowie protestują przeciwko likwidacji łańcuckiego zakładu.

Podkarpaccy parlamentarzyści protestują przeciwko planom zamknięcia schroniska dla nieletnich w Łańcucie. Jak już informowaliśmy, Ministerstwo Sprawiedliwości chce zlikwidować trzy ośrodki dla młodocianych bandytów. Wśród placówek przewidzianych do kasacji jest placówka w Łańcucie, gdzie przebywają szczególnie niebezpieczni młodzi zwyrodnialcy: mordercy, gwałciciele, sprawcy rozbojów.

Pracę może stracić ponad 60 osób, w większości doświadczonych pedagogów z dużym stażem i doświadczeniem w pracy z “trudną młodzieżą”.

Pracę może stracić ponad 60 osób, w większości doświadczonych pedagogów z dużym stażem i doświadczeniem w pracy z “trudną młodzieżą”. Według Ministerstwa Sprawiedliwości planowana likwidacja placówek związana jest z jest z utrzymującym się od kilku lat niepełnym wykorzystaniem ogólnego limitu miejsc w schroniskach dla nieletnich. Młodzi przestępcy, którzy dotychczas przebywali w Łańcucie będą kierowani m.in. do schroniska w Gackach w województwie świętokrzyskim.

– Jestem zaskoczony faktem, że po 57 latach dobrego funkcjonowania placówki, istnieje zagrożenie jej likwidacji, a tym samym pozbawienia młodzieży, profesjonalnej resocjalizacji. W naszej jednostce pracuje wielu świetnych pedagogów – mówi burmistrz Łańcuta Stanisław Gwizdak, który w tej sprawie wysłał pismo do Ministerstwa Sprawiedliwości.

– Utrata aż 64 etatów w naszym mieście stawia mieszkańców Łańcuta w bardzo trudnej sytuacji, zwłaszcza, że wieloletni pracownicy Schroniska dla Nieletnich są w wieku, w którym pracę jest znaleźć najtrudniej, a jest to wręcz niemożliwe. Trzeba również podkreślić, że w wielu przypadkach, są oni jedynymi żywicielami rodzin – pisze w liście Stanisław Gwizdak.

Przeciwko planom likwidacji łańcuckiej placówki protestują również miejscowi parlamentarzyści. Posłowie PiS: Kazimierz Moskal i Stanisław Ożóg kierują – po naszym artykule – interpelację w tej sprawie do ministra sprawiedliwości.

– Działanie ministra jest kompletnie niezrozumiałe. To skandal. Dysponujemy jedynym takich ośrodkiem, na jego likwidacji nikt nie zaoszczędzi – mówi poseł Stanisław Ożóg,  Zapowiada również poproszenie o pomoc marszałka wojewódzwa Misroława Karapytę i wojewodę Małgorzatę Chomycz. Interwencję zapowiada również eurodeputowany Tomasz Poręba.

Justyna Paszkiewicz, Szymon Jakubowski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
myślący
myślący
9 lat temu

A co robi starosta Łancucki???? i poseł Gołojuch???????

stary dziad
stary dziad
9 lat temu

To prosze wylapywac ta cholote na ulicach i wsadzac ich do tych domow poprawczych. Jak sie wypuszcza mlodocianych prestepcow na wolnosc to po co placowki wychowawcze ?
Zycie sie msci za uleglosc nad młodymi zwyrodnialcami, mordercami, gwałcicielami, sprawcami rozbojów.

alek
alek
9 lat temu

Co taki Ożóg może ? palcem w bucie pokiwać najwyżej i pobiadolić …
Tu trzeba kogoś bardziej wpływowego i energicznego.
Liderka podkarpackiego PiS Józefa H. więcej mogłaby zdziałać bo jest bliżej Kaczyńskiego i zna się na tym.