Ścieżka pieszo-rowerowa zostanie poszerzona z 3 do 6 metrów

Ścieżka pieszo-rowerowa zyska m.in. nową nawierzchnię i wykonawca zamontuje oświetlenie ledowe. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. Tereny się wzdłuż Wisłoka są chętnie odwiedzane przez pieszych, rowerzystów czy osoby jeżdżące na rolkach.

Temat przebudowy ścieżki pieszo-rowerowej prowadzącej od Lisiej Góry do ul. Jarowej wzbudza wśród mieszkańców spore zainteresowanie. Trudno się temu dziwić, szczególnie że latem z terenów wzdłuż Wisłoka korzysta wielu rzeszowian. Kilka dni temu informowaliśmy, że do ogłoszonego przetargu zgłosiło się aż pięć firm. Miasto w najbliższych dniach wybierze wykonawcę, który m.in. poszerzy ścieżkę z 3 do 6 m i położy nową nawierzchnię.

W budżecie miasta na ten rok, ratusz na modernizację ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Wisłoka zapisał ponad 2,2 mln zł. Na początku lutego ogłoszono przetarg na inwestycję, do którego zgłosiło się pięć chętnych firm. Ich oferty różnią się cenowo, a najniższa, spełniająca założenia, wynosi ok. 2,1 mln zł. – Decyzje co do wykonawcy podejmiemy w najbliższych czasie – usłyszeliśmy kilka dni temu w urzędzie miasta.

Mieszkańców najbardziej interesuje zakres prac. W ostatnich tygodniach padło kilka sprzecznych informacji, stąd wiele osób dopytywało czy ścieżka pieszo-rowerowa aby na pewno zostanie poszerzona? Wątpliwości rozwiewa ratusz. – Tak, ścieżka zostanie poszerzona z 3 do 6 m – tłumaczy Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego urzędu miasta w Rzeszowie. Jak słyszymy dalej, na jej całej długości pojawi się nowa nawierzchnia. Ponadto wzdłuż drogi wykonawca zamontuje oświetlenie (lampy LED-owe), ławki oraz kosze. Z pewnością ucieszą się z tego spacerowicze, którzy w okresie letnim chętnie odwiedzają tereny nad Wisłokiem. – Dochodziły do nas głosy rzeszowian, że trasa jest zbyt wąska i nie mieszczą się na niej jednocześnie rowerzyści oraz piesi, dlatego też podjedliśmy decyzję o przeprowadzeniu inwestycji – mówiła niedawno Siwak-Krzywonos.

Ratusz dysponuje już gotową dokumentacją inwestycji oraz pozwoleniem na rozpoczęcie robót, dlatego jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to pierwsze roboty rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. Ścieżka może zostać udostępniona mieszkańcom już na początku wakacji.

kl

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JózefAdamRower zakała Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Józef
Gość
Józef

6 m to droga chyba poto aby się dobrać do terenów k/ Lisiej góry

Adam
Gość
Adam

Super Nowości – może zapytajcie o oświetlenie na wschodnim brzegu wisloka – od mostu Lwowskiego do mostu zamkowego. Wieczorami panują tam egipskie ciemności. Większa ilość ławek tez by się przydała .

Rower zakała
Gość
Rower zakała

Janusze weekendowego sportu będą całą szerokością się bujać.Proponuję również patrole drogówki na Budziwój.Bo imbecyl bie jedzie ścieżką dla rowerów tylko całą szerokością drogi….