Sędzia z Poznania za karę wyląduje w Rzeszowie

– Jeżeli zostanie do nas skierowana, będzie musiała tu pracować – mówi sędzia Paweł Janda, prezes Sadu Rejonowego w Rzeszowie. – Jednak może też zostać przeniesiona do Dębicy, Łańcuta, Krosna czy Przemyśla. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Sąd dyscyplinarny chciał usunąć sędzię Rynkowską za naruszenie powagi sądu, ale…

Sędzia Beata Rynkowska pomogła właścicielowi kamienicy uciec przed długami. W czwartek Sąd Najwyższy orzekł, że Rynkowska za karę zostanie przeniesiona do sądu w okręgu apelacji rzeszowskiej. Cała sprawa zaczęła się w Poznaniu…

Władysław W. chciał sprzedać holenderskim inwestorom kamienicę. Pobrał 6 mln zaliczki, ale nie podpisał umowy. Aby Holendrzy pieniędzy nie odzyskali, Władysław W. przypomniał sobie o dwójce nieślubnych dzieci i z ich matką zawarł w sądzie ugodę, na mocy której ma płacić 100 tys. zł alimentów miesięcznie i 6 mln zł zaległych alimentów. Sędzia Rynkowska na ugodę się zgodziła bez przesłuchania stron i dzięki temu, kiedy kamienicę zlicytował komornik, nie mógł zająć pieniędzy dla holenderskich inwestorów, bo w pierwszej kolejności z majątku dłużnika spłaca się alimenty. Sąd dyscyplinarny postanowił usunąć ją z zawodu.

Sędzia Bogdan Wysocki, zasiadający w składzie sądu dyscyplinarnego, przed którym stanęła Rynkowska, uzasadniał, że ta ugoda nie miała służyć dobru dzieci, lecz ominięciu prawa. Twierdził też, że swoim niedbalstwem i naiwnością sędzia naruszyła powagę sądu, a nawet go ośmieszyła i przez to nie ma kwalifikacji do dalszego sprawowania urzędu sędziego.

Będzie pracowała w Rzeszowie?
W czwartek (18 kwietnia br.) Sąd Najwyższy rozpatrywał odwołanie Rynkowskiej. Choć wina sędzi została potwierdzona, to dostała łagodniejszą karę. Zostanie przeniesiona do sądu w Rzeszowie, dzięki czemu nie straci prawa do sędziowskiej emerytury. Kiedy? Jak poinformowała nas Teresa Pyźlak z zespołu prasowego Sądu Najwyższego, uzasadnienie wyroku w sprawie sędzi Beaty R. nie zostało jeszcze sporządzone.

– Organem wykonującym orzeczenie Sądu Dyscyplinarnego jest minister sprawiedliwości. Zatem minister, po otrzymaniu wyroku z uzasadnieniem, wskaże sąd w okręgu apelacji rzeszowskiej, jako miejsce wykonywania funkcji sędziego – mówi Pyźlak.

***
Oznacza to, że już w niedługim czasie “zyskamy” sędzię, która zasądza alimenty, na które już żadna mama nie będzie narzekać. Wszystkich rodziców, którzy dostają po 200, 300 zł na jedno dziecko zachęcamy do składania wniosków o podwyższenie alimentów. Za 100 tysięcy (!) złotych miesięcznie na pewno będzie można utrzymać dziecko.

Blanka Szlachcińska

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
AnnalALAJaaAndyErnest Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna
Gość
Anna

Bestie w czarnych togach zniszczyły niejedno życie.
Tak oto, zupełnie niechcący, Bogusław Biedrzyński udowodnił, że po ośmiu latach nieprzerwanych rządów PO-PSL Polska istnieje jako PAŃSTWO PRAWNE równie realnie, jak granica syryjsko – węgierska, o której również wspomina Ewa Kopacz.
Obojętność tej nadzwyczajnej kasty wobec krzywdy ludzi jest porażająca.
Zbrodniarze z orłami na piersiach nadal orzekają w polskich sądach.
Osądzamy togowych zbrodniarzy zagnieżdżonych w polskich sądach.
http://www.oglaszamy24.pl/ogloszenie/2080782958/Zbrodniarze-z-orlami-na-piersiach-nadal-orzekaja-w-polskich-sadach-Czesc-1.html

lALA
Gość
lALA

Sędzia Beata Rynkowska na sprawach nie kierowała się żadnym prawem to była żenada jak ta kobieta mogła zostać Sędzią !!!
powinna zostać wydalona,odsunięta jak najszybciej !!

Jaa
Gość
Jaa

no, najważniejsze, że nie straci prawa do sędziowskiej emerytury…

Andy
Gość
Andy

A za co Rzeszów zostal ukarany?

Ernest
Gość
Ernest

Biedna pani sędzia z Poznania – toż tutej to Sybir omal tylko temperatura nie ta ale lud prosty i tak w workach po kartoflach przepasanych sznurkiem się po sekretariatach sądu plącze, powagi sądu nie szanuje i w łapciach z łyka na rozprawy chadza. pijane toto rechoce się pewnie, chichra i brudnymi paluchami wytyka sędziego jak idzie ulico, dziecka brudne jeno słomą przetarte latajo, kury i krowy srajo przed oknami sędziów. Strach bułkę z jajkiem zostawić w torbie i iść na rozprawę bo pewnikiem zeżre do podkarpackie nieokrzesane i wiecznie głodne bydło. Biedna przeżyje tylko jak jej paczki z Poznania przesyłać… Czytaj więcej »

Piotr
Gość
Piotr

A co Panie Prezesie z protokolantką fałszująca zeznania świadków po rozprawach ?
Dlaczego ona jeszcze pracuje w Sądzie Rejonowym ?
Dlaczego nie chce Pan sprawdzić ile w rzeczywistości protokołów zmodyfikowała po rozprawach ?
8 na pewno !!! Dlaczego ją się tak chroni ? Czy ktokolwiek uwierzy, że za darmo fałszowała zeznania świadków ?

pniok rzeszowski
Gość
pniok rzeszowski

My w Rzeszowie nie chemy parszywych sedziow ktorzy maja obsrana kartoteke.
Sedzia ma byc niezawisly a tacy ludzie powinni zostac usunieci z Wymiaru Sprawiedliwosci.
Tylko ludzie o krysztalowej przeszlosci moga pracowac w Sadownictwie.
Zgalaszam stanowcze WETO !

X
Gość
X

Mozna powiedzieć że kryształowo czysty;-) (jak to sedzia)

kolina
Gość
kolina

no proszę jaka zaradna pani sędzina, takiej nam tu brakowało. Dobrze że jej niewyrzucili z zawodu moze uda sie nam coś „zarobić” do tej OFE i ZUS owskiej emeryturuy. BRAWO z korupcją trzeba walczycz i rozbijać zcentralizowane jej ośrodki tak aby wszyscy mieli do niej dostęp!!!!!!!!!