Segregujesz śmieci? Zapłacisz mniej

W Sanoku na segregację śmieci zdecydowała się większość mieszkańców. Robi to ponad trzy czwarte z ponad 30 tys. sanoczan. Fot. Robert Polny
W Sanoku na segregację śmieci zdecydowała się większość mieszkańców. Robi to ponad trzy czwarte z ponad 30 tys. sanoczan. Fot. Robert Polny

SANOK Ludzie chętnie segregują śmieci.

Sanoczanie, którzy zadeklarowali segregację odpadów, do tej pory płacili miesięcznie 12,5 zł. Teraz będzie to 10 zł.

Obniżka cen wywozu dotyczy tylko osób, które zadeklarowały chęć segregowania śmieci. – Po kilku miesiącach działalności nowego systemu znamy już jego rzeczywiste koszty i podjęliśmy decyzję o obniżeniu opłat – mówi Wojciech Blecharczyk, burmistrz Sanoka.

Nowe stawki zaczną obowiązywać dopiero, kiedy uchwała stanie się prawomocna, czyli w terminie 14 dni od opublikowania jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego. Wtedy mieszkańcy, którzy zadeklarowali segregację odpadów, będą musieli złożyć ponownie deklaracje z wyszczególnioną w nich nową stawką za gospodarowanie odpadami. – Mamy nadzieję, że nowe, niższe stawki zachęcą mieszkańców do segregacji odpadów – dodaje burmistrz Sanoka.

W Sanoku chętnie segregują
W Sanoku na segregację śmieci zdecydowała się większość mieszkańców. Robi to ponad trzy czwarte z ponad 30 tys. sanoczan. Tylko niewiele ponad 7 tys. osób nie segreguje swoich odpadów. – Wpływy do kasy miasta za odbiór i wywóz śmieci od mieszkańców są na bardzo dobrym poziomie. Z danych wynika, że regularnie z deklaracji rozlicza się prawie 99 procent społeczeństwa. Mamy problem jedynie z podmiotami gospodarczymi. Mniejsza połowa rozlicza się bowiem z obowiązujących opłat. Zatrudniliśmy dwie osoby, które będą zajmować się windykacją i bliżej przyjrzą się opłatom za śmieci i będą wyciągać konsekwencję wobec tych, którzy nie uiszczają należnych kwot – wyjaśnia Jacek Gomułka, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta w Sanoku.

Martyna Sokołowska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments