Sejm będzie się zbierać na Stadionie Narodowym?

Posłowie Solidarnej Polski wierzą, że przeniesienie obrad na arenę sportową podniesie ich poziom bezpieczeństwa. Fot. 2 PGE Narodowy

KRAJ. W związku z zagrożeniem koronawirusem Kancelaria Sejmu podjęła szereg działań profilaktycznych.

Wciąż nie wiadomo, jak i gdzie będą obradować posłowie i senatorzy. Ostateczna decyzja ma zapaść we wtorek. Posłowie Solidarnej Polski sugerują rozważenie zwołania najbliższego posiedzenia Sejmu na Stadionie Narodowym. – Ze względu na dużą przestrzeń stadion stwarza możliwości bezpiecznej dla zdrowia organizacji posiedzeń – twierdzi Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski.

Budynki sejmowe pozostają otwarte. Ograniczona została możliwość wejścia do nich. Wstęp mają tylko osoby, których obecność jest niezbędna. Wszystkim osobom wchodzącym na teren Sejmu i Senatu, w tym posłom i senatorom, mierzona jest temperatura. Pracownicy kancelarii Sejmu wypełniają oświadczenia dotyczące m.in. kontaktu z osobami podejrzanymi o zarażenie wirusem SARS-CoV-2 oraz odbytych podróży zagranicznych.

Co ważne, duża część pracowników kancelarii sejmowej wykonuje swoje obowiązki zdalnie. – Rozwiązanie to pozwala ograniczyć liczbę osób narażonych na kontakt z osobami potencjalnie zarażonymi w drodze do pracy i z pracy, zapewniając jednocześnie ciągłość pracy urzędu – informuje Kancelaria Sejmu. – Wszyscy pracownicy zostali poinformowani o niezbędnych działaniach profilaktycznych, jakie powinni podjąć w celu zminimalizowania ryzyka zarażenia – dodaje.

Jak czytamy, wszystkie wejścia i miejsca o wzmożonym ruchu w budynkach sejmowych wyposażone zostały w żele dezynfekujące oraz odpowiednie instrukcje opracowane przez Ministerstwo Zdrowia i Państwową Inspekcję Sanitarną. – Dozowniki do mydła w łazienkach uzupełniane są mydłem bakteriobójczym. Zamknięte są wszystkie punkty gastronomiczne oraz Biblioteka Sejmowa – wylicza kancelaria.

Sytuację związaną z zagrożeniem na bieżąco analizuje zespół koordynujący, powołany przez Szefa Kancelarii Sejmu. Jego członkowie systematycznie kontrolują stan bezpieczeństwa i higieny pracy, a także współpracują z przedstawicielami Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Głównego Inspektora Pracy.

Wciąż jednak nie ustalono, jak i gdzie obradować będą Sejm i Senat. W obliczu zagrożenia koronawirusem zarówno sala posiedzeń Sejmu, jak i sala obrad Senatu okazują się miejscami niebezpiecznymi dla zdrowia. – We wtorek, po konsultacjach w klubach, ma zapaść ostateczna decyzja o tym, jak będą wyglądać obrady Sejmu. Warianty są różne, za wcześnie, by o nich mówić. Chodzi o to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo posłom, pracownikom, w tym straży marszałkowskiej, oraz dziennikarzom – tłumaczy wicemarszałek Ryszard Terlecki. – Nie przewidujemy wyprowadzenia obrad Sejmu poza gmach.

mc

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
gajowy Maruchawyborca PiS-ulasowiok Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gajowy Marucha
Gość
gajowy Marucha

Kaczynski jest ogarnięty manią władzy, który ludzi kochających, dobrych, szczodrych i skłonnych do poświęceń uważa za zwykłych frajerów, za pionki na szachownicy, za ziarnka piasku w klepsydrze. To szef mafii, którego ludzie obsiedli państwo. Dziś ma wszystkie narzędzia przymusu w ręku i żadnej odpowiedzialności prawnej. Ma państwo stanu wyjątkowego bez wprowadzenia stanu wyjątkowego. Może wszystko bez żadnego trybu. Bo ma być tak, jak on chce.

wyborca PiS-u
Gość
wyborca PiS-u

No i mozna se uchwalic w Sejmie ustawe jak prezes se zazyczy ?
Mozna !
Najlepszy przyklad to zmianaprzepisow wyborczych jaka zostala uchwalona w nocnych biesiadach sejmowych !
I co zrobicie prezesowi ? No co ?

lasowiok
Gość
lasowiok

A pytaliscie sie prezesa Kaczynskiego o zgode na takie posuniecie ?
Przeciez Sejm moze obradowac nawet na schodach jak to bylo niedawno !