Sekielski na WSIiZ: – Dziennikarstwo to patrzenie na ręce!

Fot. Arkadiusz Rogowski

RZESZÓW. – Media w Polsce stają się plastikowe i płytkie – mówił dzisiaj (20 bm.) na spotkaniu ze studentami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie znany dziennikarz Tomasz Sekielski (m.in. TVN, Radio TOK FM).

Spotkanie połączone było z promocją jego najnowszej książki „Sejf”, którą napisał po 15 latach pracy w TVN-ie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Sekielski wyjaśnił, że cała fabuła została wymyślona, a w głównym bohaterze nie należy doszukiwać się autora książki. – Solski to raczej postać reprezentująca środowisko dziennikarskie – mówił.

Jego zdaniem poziom dziennikarstwa w Polsce dramatycznie się obniżył, a dziennikarze „stają się statywami pod mikrofon”. – Prawdziwe dziennikarstwo polega na patrzeniu na ręce władzy, ale nie tylko władzy – przekonywał.

Po spotkaniu dziennikarz rozdawał autografy na swojej książce i odpowiadał na pytania studentów.

Wtorkowe spotkanie z Sekielskim zapoczątkowało cykl „Klub radioeter.fm, do którego ta właśnie rozgłośnia WSIiZ-u będzie zapraszać znanych ludzi. To pierwsze poprowadzili Kamil Tokarz i Marcin Ziobro.

Wywiad z Tomaszem Sekielskim w czwartkowych „Super Nowościach”.

Arkadiusz Rogowski

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
izaROMANwwłolterlesio Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
iza
Gość
iza

Jestem za Wojciechem Sumlińskim i jego dziennikarstwem, ale dla niego nie ma miejsca w mediach. Uczelnie też nie zaproszą go na spotkanie ze studentami. Po co uczyć przyszłych dziennikarz samodzielnego myślenia?
Dostarcza się im „wzorce” prosto z reżimówki.
Sekielski to ewidentny cyngiel TVN. W jego dziennikarstwie nie ma samodzielności i nie może jej być. Musi mówić to co każą właściciele stacji. Nie tylko treść jest zaakceptowana, ale i forma. Stąd we wszystkich mediach mętnego nurtu te same frazy powielają. Taka nowomowa jak kiedyś na plenach PZPR.

ROMAN
Gość
ROMAN

czy to co widzimy/ to o czym słyszymy / to o czym mówią inni – to prawda – pół prawda czy fałsz- obłuda – cynizm- czy mataczenie – ściemnianie- bajki- czy prawda to – to o czym ; nie mówią – nie pokazują – nie wspominają – czy to gra / teatr/ jawa czy wirtual / szare komórki muszą pracować i dać odpowiedź.

ww
Gość
ww

zdumiewające, że tuskowy propagandzista ma czelność kogoś pouczać o rzetelności i być przedstawiany jako wzór….

łolter
Gość
łolter

Jedyny dziennikarz któremu można zaufać w tym kraju to Wojciech Sumliński, autor wstrząsającej książki „Z mocy bezprawia”.
Aby zaznajomić się z tą postacią, warto wpisać w google frazę: „Były SB-ek i jego sposób na życie” i wybrać odsyłacz do filmu z wypowiedzią tego chyba ostaniego w IIIRP dziennikarza śledczego, który się nie dał kupić, więc go niszczy wymiar nie-sprawiedliwości wraz z pułkownikami „wojskówki” tj. WSW i Zarządu II Sztabu Generalnego LWP.

lesio
Gość
lesio

tvn24 to telewizyjka dla burasów i kompleksiaków. typowa chała komercyjna nastawiona na łupienie wiesniaków. zero zawodowstwa i milion manipulacji

Ambroży
Gość
Ambroży

Sekielski to antyprzykład dobrego dziennikarstwa, raczej usłużny piesek TVN24 , jak zresztą większość z tego środowiska. W każdym bądź razie wyraźny negatyw dla młodzieży. W medialnych aferkach , skandalikach uczestniczył z wielkim zadowoleniem i bez patrzenia na to co pomyśli telewidz.

czes
Gość
czes

Pracować w TVN to wstyd