Sekretarz jeszcze jest, ale już go nie ma

Maciej Karasiński decyzji swej nowej szefowej komentować nie chce.

PRZEWORSK. Pani burmistrz odwołała Macieja Karasińskiego z funkcji sekretarza

Nie najlepiej zaczął się Nowy Rok dla Macieja Karasińskiego, dotychczasowego sekretarza miasta Przeworska. Stracił on bowiem posadę. Nowa burmistrz miasta, Maria Dubrawska-Lichtarska odwołała Karasińskiego. W tej chwili jest on na trzymiesięcznym wypowiedzeniu. Na razie nie wiadomo czy i ewentualnie kto zastąpi go w przeworskim magistracie.

Nie widzę możliwości współpracy – powiedziała krótko burmistrz Lichtarska. – Mam inną wizję zarządzania niż pan Karasiński – dodała podkreślając, że z dotychczasowym sekretarzem chce się rozstać w zgodzie. W tej chwili Maciej Karasiński jest na urlopie, ale nadal jeszcze przez trzy miesiące będzie sekretarzem Przeworska, taki ma bowiem okres wypowiedzenia. Karasiński został sekretarzem w czasie, gdy miastem rządził Janusz Magoń (PiS), miał jednak przerwę w sprawowaniu tej funkcji, bo za rządów Prawa i Sprawiedliwości zosta mianowany Podkarpackim Kuratorem Oświaty. Po zmianie ekipy rządzącej wrócił do przeworskiego magistratu. – To było do przewidzenia, że zostanie odwołany – powiedział nam w zaufaniu pragnący zachować anonimowość urzędnik z UM w Przeworsku. -To człowiek byłego burmistrza przecież – dodał.

Może będzie nowy, może nie

Maria Dubrawska-Lichtarska odwołując sekretarza skorzystała z obowiązujących od 2009 roku przepisów, które na to pozwalają włodarzowi miasta. Wcześniej sekretarza odwołać mogła tylko rada. Na razie nie wiadomo jeszcze czy i kto zastąpi Macieja Karasińskiego na stanowisku sekretarza Przeworska. – Z uwagi na miejskie finanse nie wykluczam, że wraz z moim zastępcą podzielimy się obowiązkami sekretarza – powiedziała burmistrz Licharska. – Możliwe też, że jednak powołany zostanie ktoś na funkcję sekretarza, może rozpisany zostanie konkurs – zapowiedziała.

Ma plany zawodowe

Maciej Karasiński komentować decyzji swej nowej szefowej nie chce. – Tak się zdarza – stwierdził tylko. Swoich planów zawodowych na razie zdradzić nie chce. – Na razie pozostaję w stosunku pracy – powiedział. A potem? – Od dawna działam na polach edukacji i administracji samorządowej i pewnie będę robił to nadal – tłumaczył jeszcze formalnie sekretarz Przeworska.

Monika Kamińska

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments