Seksuolog skazany za molestowanie

Seksuolog Lechosław Gapik (71 l.) opuszcza Sąd Rejonowy w Poznaniu po ogłoszeniu wyroku w sprawie, w której był oskarżony o molestowanie seksualne pacjentek. Fot. PAP

POZNAŃ. Sprawa wyszła na jaw po emisji nagrania z ukrytej kamery.

Sąd Rejonowy uznał, że seksuolog profesor Lechosław Gapik (71 l.) jest winny molestowania sześciu pacjentek.

Dostał także sześcioletni zakaz wykonywania zawodu i prowadzenia działalności gospodarczej jako terapeuta. Wyrok jest nieprawomocny. Prokurator chciał dla oskarżonego dwóch lat więzienia i zakazu prowadzenia terapii.

Obrońca terapeuty zapowiedział złożenie apelacji.

Z ukrytej kamery
Postępowanie w sprawie molestowania pacjentek prokuratura prowadziła od końca marca 2010 r. Terapeutę oskarżono o sześć przestępstw dotyczących doprowadzenia jego pacjentek podstępem do poddania się „innej czynności seksualnej”.

Sprawa wyszła na jaw po emisji reportażu w telewizji. Wystąpiły w nim pacjentki, które oskarżyły profesora o molestowanie. Jedna z nich nagrała ukrytą kamerą to, co się działo podczas wizyty w gabinecie lekarza.

„Autorska forma terapii”
Gapik publicznie odniósł się do tych zarzutów i tłumaczył, że audycja była prowokacją, w której przedstawiono jego „działalność kliniczną w sposób wysoce tendencyjny i nieprawdziwy”.

Zaznaczył, że stosuje „specyficzną, autorską formę terapii behawioralnej, opracowaną przez niego na podstawie posiadanej wiedzy teoretycznej i wieloletniego doświadczenia klinicznego”.
W kwestii oskarżenia go o molestowanie seksualne pacjentek na swojej stronie internetowej napisał, że sam był biegłym sądowym i potrafi ocenić, kiedy zachowanie jest, a kiedy

nie jest molestowaniem seksualnym.

Polskieradio.pl/ps

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o