Senator Jaworski zbiera podpisy w obronie lekcji historii

To jeden z pierwszych podpisów w Rzeszowie pod obywatelskim projektem ustawy przywracającej lekcje historii. Fot. Arkadiusz Rogowski

RZESZÓW. Ogólnopolska akcja “Przywracamy lekcje historii do szkół!” dotarła na Podkarpacie

- Chcemy, żeby lekcje historii w szkołach średnich wyglądały tak jak do tej pory – mówi senator Kazimierz Jaworski, który w poniedziałek na ul. 3 maja w Rzeszowie rozpoczął zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy przywracającej lekcje historii. Jak tłumaczy jest to wynik dużego odzewu rodziców na planowaną przez rząd od września br. “dehumanizację szkół średnich i redukcję liczby lekcji historii”.

Działania senatora Jaworskiego są częścią ogólnopolskiej akcji “Przywracamy lekcje historii do szkół!”. Do końca maja organizatorzy akcji chcą w całej Polsce zebrać ponad 100 tys. podpisów, by własny projekt skierować do Sejmu jako obywatelski. W ich zbiórce mają pomóc przede wszystkim rady rodziców w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Projekt ustawy przewiduje, że nauka historii na tych szczeblach edukacji pozostanie w takim kształcie jak obecnie. – Chcemy zainicjować dyskusję publiczną, tak by powstrzymać ograniczanie lekcji przedmiotów humanistycznych – tłumaczy Jaworski.

Senator Solidarnej Polski wyraził również nadzieję, że w tej kwestii wszyscy parlamentarzyści będą kierować się własnym sumieniem: – Nie chcemy zbijać na tym kapitału politycznego, dlatego chciałbym, żeby w tej sprawie nie było dyscypliny partyjnej.

Arkadiusz Rogowski

do “Senator Jaworski zbiera podpisy w obronie lekcji historii”

 1. Stefan

  Dzisiejsze nauczanie historii to całkowite przegięcie w drugą strone. Kłamstw i niedopowiedzeń jest więcej niż za komuny było. Teraz funkcje cenzury historycznej przejął IPN. Wg tych doktorów z Bożej łaski, niejednokrotnie nawet najwieksi bandyci, tylko dlatego, że walczyli z komuną stają się bohaterami (np. banderowcy z UPA czy leśne bandy które z AK i ideą wolności nie miały niewiele wspólnego).

 2. Jan

  Napoleon Bonaparte kiedyś powiedział, że cyt.: „Historia jest ciągiem kłamstw, których się nie kwestionuje”

  Niewątpliwie ci, którzy trzymają władzę kreują tzw. politykę historyczną.
  Także aktualnie trzymający władzę w naszym „dzikim kraju” mówią i piszą o historii tak jak chcą.

  Dlatego nie ma i nie będzie obiektywnej prawdy historycznej.

  Dziś każdy może mówić to co chce, bez względu na to czy ma racje czy jej nie ma.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.