Seremet zażądał głowy gdańskiego prokuratora

Seremet polecił wszczęcie postępowań dyscyplinarnych wobec osób prowadzących i nadzorujących śledztwo w sprawie Amber Gold. Fot. PAP

WARSZAWA. Wymiar sprawiedliwości działał opieszale w sprawie Amber Gold.

Prokurator generalny Andrzej Seremet zwrócił się do Krajowej Rady Prokuratury o odwołanie z zajmowanego stanowiska szefowej Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz prok. Marzanny Majstrowicz. Zdaniem prokuratora generalnego, „akceptowała ona nietrafione decyzje i opieszałość” podwładnych, którzy zajmowali się sprawą Amber Gold i jej prezesa Marcina P.

Seremet wczorajszą konferencję prasową zaczął od przedstawienia szczegółowego kalendarium całej sprawy – zaczynającej się od 2009 r., gdy Komisja Nadzoru Finansowego zawiadomiła prokuraturę o prawdopodobieństwie popełnienia przestępstwa przez Amber Gold. Seremet już na wstępie ocenił, że „wiele faktów wskazuje na niedoskonałość działań prokuratury” gdańskiej spółki i jej prezesa Marcina P.

„Pochopne” umorzenie śledztwa
Jak stwierdził Seremet, prokurator-referent prowadząca postępowanie „pochopnie” zdecydowała o umorzeniu śledztwa, a po uchyleniu tej decyzji przez sąd „nie realizowała jego wytycznych”, do czego była zobligowana. „Niekonsekwentnie i bez determinacji, potrzebnej w tym przypadku” gromadziła też dokumenty spółki „opierając się głównie na dobrej woli jej prezesa”.

– W sposób opieszały prokurator próbował wyegzekwować wykonanie opinii przez biegłego rewidenta. Bezzasadnie, z naruszeniem procedury karnej, prokurator wydał decyzję o zawieszeniu tego postępowania. Nie wykorzystał procesowo informacji o niezłożeniu przez spółkę sprawozdania finansowego za lata 2010 i 2011, co mogło naruszać ustawę o rachunkowości – wyliczał dalej Seremet.

Źródło: TVN 24/ps

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ROMAN
ROMAN
8 lat temu

no i tak wszystko jest pochopnie realizowane od 1945 roku – ma się zmienić za 1000 lat.

K.Bimbała
K.Bimbała
8 lat temu

Jeśli tego samego prokuratora generalnego przez ten sam TVN 24 ośmiesza zaproszony w Faktach po faktach mec Roman Giertych udowadniając nieznajomość prawa – o tym ani mru, mru. Także o przepływie przez TVN pieniążków Amer Gold i wielu innych Powiązaniach gdańskich zamieszczonych w dzisiejszej Gazecie Polskiej. Reasumując w ub roku za korupcję i malwersacje skazano ponoć w Polsce 27,5 tys osób z czego siedzi w pudle zaledwie 3tys. Prosty wniosek : jak kraść to dużo , co gwarantuje , że nawet po odsiedzeniu kary zostanie bardzo sporo na dalszą luksusową egzystencje , czego w żaden legalny sposób ciężko by się… Czytaj więcej »