Seria tajemniczych zaginięć w Rzeszowie

W czwartek strażacy na pontonie wraz z psem szkolonym do odnajdywania zwłok szukali na Wisłoku zaginionej Aleksandry Kowalczyk. Kobiety nie odnaleziono, a poszukiwania będą kontynuowane. Fot. Paweł Dubiel

W czwartek strażacy na pontonie wraz z psem szkolonym do odnajdywania zwłok szukali na Wisłoku zaginionej Aleksandry Kowalczyk. Kobiety nie odnaleziono, a poszukiwania będą kontynuowane. Fot. Paweł Dubiel

RZESZÓW. W ciągu zaledwie 9 dni „znikło” 5 osób. Jedna z nich odnalazła się szczęśliwie. Los pozostałych wciąż jest nieznany.

- Tak wielu zaginięć w tak krótkim czasie nie było już dawno – przyznają policjanci zaangażowani w poszukiwania czterech zaginionych osób. Od 31 grudnia do 5 stycznia w niewyjaśnionych jak dotąd okolicznościach przepadło bez śladu 3 mężczyzn i kobieta. Piąty zaginiony odnalazł się w ubiegły czwartek. Wśród poszukiwanych jest m. in. rzeszowska adwokat i 46-letni Robert Kusior z Rzeszowa, który… wyszedł ze szpitala i „rozpłynął się w powietrzu”. – Syn jest chory. Ma wysokie ciśnienie na tle nerwicowym – mówi Alina Kusior, matka mężczyzny. – Gdy się zdenerwuje, lub sądzi, że coś mu zagraża, traci kontakt z rzeczywistością. Wszystko byłoby inaczej, gdyby tak jak mi obiecywano, karetka odwiozła go z powrotem do domu.

Robert Kusior zaginął 31 grudnia. – Syn od rana miał wysokie ciśnienie – 250 na 140. Bałam się o niego, bo w takim stanie Robert może mieć zaburzoną świadomość. Siedzi, nagle oczy w słup i przestaje reagować, nie wie co się z nim dzieje i nie ma z nim kontaktu. Zadzwoniłam więc po karetkę pogotowia i o godzinie 12.30 przyjechali po niego – opowiada Alina Kusior.

Mężczyzna trafił do szpitala przy ul. Szopena. – Wziął tylko dowód osobisty i pojechali. Martwiłam się o syna, więc dzwoniłam do szpitala, żeby dowiedzieć się, co z nim. Stąd wiem, że na lekarkę, która miała go zbadać czekał godzinę, ta uznała, że syn nie nadaje się na hospitalizację, a pani z izby przyjęć zapewniła mnie, że po badaniu zostanie odwieziony karetką do domu. Minęło 20 minut od mojego telefonu, czekam i nic. Zadzwoniłam do szpitala ponownie, a oni mi mówią, że… syn wyszedł. Właśnie wtedy zaginął. To było około godz. 15 – mówi kobieta. – Naprawdę tego nie rozumiem, bo przecież syn źle się czuł, mogli go nawet ze 2 dni zatrzymać na oddziale, tak dla sprawdzenia, dla pewności. A tu uznali, że co, że… zdrowy? Od tego czasu nie wiem, co się z nim dzieje, gdzie jest, czy nie potrzebuje pilnie pomocy. Wiem tylko od policji, że Robert leciał pędem ze szpitala – załamuje ręce.

Syn miał bardzo wysokie ciśnienie, został odwieziony karetką do szpitala przy ul. Szopena i miał zostać nią odwieziony do domu, choć, moim zdaniem, w takim stanie powinien zostać zatrzymany na oddziale - mówi Alina Kusior, matka zaginionego Roberta Kusiora.

Syn miał bardzo wysokie ciśnienie, został odwieziony karetką do szpitala przy ul. Szopena i miał zostać nią odwieziony do domu, choć, moim zdaniem, w takim stanie powinien zostać zatrzymany na oddziale – mówi Alina Kusior, matka zaginionego Roberta Kusiora.

Z analizy nagrań z kamer monitoringu wiadomo, że mężczyzna po wyjściu ze szpitala biegł w kierunku III LO przy ul. Szopena i tam skręcił w stronę Wisłoka. – Potem kamery monitoringu uchwyciły go jak szedł wzdłuż Wisłoka w kierunku mostu Lwowskiego – mówi kom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. – To na razie jak dotąd jedyny ślad, ale policjanci cały czas pracują nad tą sprawą i przeglądają kolejne nagrania.

- Tak bardzo martwię się o syna. Nie ma przy sobie żadnych pieniędzy, nie wziął komórki, nie ma też leków na nadciśnienie, które musi zażywać – mówi pani Alina. – Uważam, że lekarze zbagatelizowali jego stan i tak to się dla niego skończyło. Jestem przerażona, bo nie wiem, co się z nim dzieje, pewnie błąka się gdzieś teraz. A jeżeli nie wie, co się z nim dzieje? Jeżeli wpadł w ten stan? Ta świadomość jest nie do zniesienia, tym bardziej że to już druga taka sytuacja. W 2012 roku syna napadli chuligani. Policja szukała go 7 dni, aż w końcu znaleźli go na Przybyszówce w tragicznym stanie: skatowanego, rozebranego do naga, okradzionego i z pokiereszowanymi nogami. A teraz kolejne nieszczęście…

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy dyrekcję Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie. Czekamy na odpowiedź.

Zaginionej adwokat szukał pies tropiący zwłoki
Pomimo wysiłków policji, los Roberta Kusiora wciąż jest nieznany, podobnie jak poszukiwanej od 1 stycznia 38-letniej Aleksandry Kowalczyk z Rzeszowa, adwokat i byłej wykładowczymi na dwóch rzeszowskich uczelniach. W czwartek po raz kolejny szukali jej w Wisłoku strażacy wraz z psem szkolonym do odnajdywania zwłok. Ostatni trop za kobietą urywa się właśnie w rejonie Wisłoka. Tam w pobliżu kładki na bulwarach znaleziono jej torebkę z dokumentami, a ostatnio policjanci dotarli do nagrania z kamer monitoringu, na którym 38-latka została zarejestrowana. – Widać na nim jak zaginiona idzie ul. Podwisłocze i skręca w przejście pomiędzy domkami jednorodzinnymi w stronę kładki – mówi kom. Adam Szeląg. – Podczas czwartkowych poszukiwań zaginiona nie została odnaleziona. Strażacy na pontonie wraz z psem tropiącym sprawdzili Wisłok mniej więcej od miejsca, w którym znaleziono jej torebkę do mostu Narutowicza. Poszukiwania na Wisłoku będą jeszcze kontynuowane. Będziemy chcieli sprawdzić jego dno z płetwonurkami i z sonarem, czekamy tylko na sprzyjające warunki pogodowe – dodaje kom. Szeląg.

Aleksandra Kowalczyk

Aleksandra Kowalczyk

Odnalazł się zaginiony 24-latek z Nowej Wsi
Poszukiwania kolejnej zaginionej osoby zakończyły się natomiast szczęśliwie w czwartek. 24-letni Konrad D., który zaginął w poniedziałek, 8 stycznia, przed południem, został odnaleziony na terenie gminy Głogów Małopolski. – Około godziny 9.20 policjanci otrzymali informację od pogotowia ratunkowego o tym, że w rejonie cmentarza w Wysokiej Głogowskiej przebywa mężczyzna potrzebujący pomocy. Na miejscu okazało się, że jest to poszukiwany 24-latek – mówi kom. Adam Szeląg. – Na miejsce przyjechała karetka pogotowia ratunkowego, która przewiozła przemarzniętego mężczyznę do szpitala. Jest osłabiony i wychłodzony, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak wstępnie ustalili policjanci, od dnia zaginięcia mężczyzna przebywał w lesie pomiędzy gminą Trzebownisko a Głogów Małopolski. W czwartek rano zziębnięty i osłabiony poprosił o pomoc przypadkowego przechodnia. Ten zawiadomił służby i do czasu ich przyjazdu z nim przebywał.

38-latek i 72-latek też wciąż poszukiwani
Aktualnie trwają jeszcze poszukiwania dwóch osób: 38-letniego Wiesława Darłaka, mieszkańca Gnojnicy w powiecie ropczycko-sędziszowskim, który ostatni raz widziany był 5 stycznia około godz. 22 na ul. Kochanowskiego w Rzeszowie i Adama Zięby, 72-letniego mieszkańca Rzeszowa, który 2 stycznia około godz. 1 w nocy wyszedł z mieszkania i słuch po nim zaginął.

Dziwna seria zaginięć mocno zaniepokoiła mieszkańców Rzeszowa, którzy poczęli snuć najróżniejsze teorie na ten temat. „Może to jakaś mafia łowców organów?”, „Seryjny morderca w Rzeszowie?”, „Dlaczego tyle ludzi tak nagle zniknęło?”, „Ciekawe czy to jeszcze nie koniec zaginięć” – zastanawiają się na forach internauci. – Rzeczywiście, zaginięcia zbiegły się w czasie i faktycznie jest ich dużo, ale nie mają ze sobą nic wspólnego, a łączy je tylko czas zgłoszenia – uspokaja kom. Adam Szeląg. – W żadnym z tych przypadków nie ma jak na razie żadnych poszlak, jakoby te osoby mogły paść ofiarami przestępstwa. Oczywiście każdą sprawę rozpatrujemy w każdym aspekcie, ale na razie takich przesłanek o działaniu osób trzecich nie ma.

Katarzyna Szczyrek

Wiesław Darłak

Wiesław Darłak

Adam Zięba

Adam Zięba

do “Seria tajemniczych zaginięć w Rzeszowie”

 1. Dorota

  Szpital powinien odpowiedzieć za nie dopilnowanie swoich obowiązków .Szkoda chłopaka był na prawdę dobrym człowiekiem.

 2. magda

  Seryjny morderca od kilku lat mordował jednego studenta na rok. Ten ginął, potem go szukano i ciało wypływało. Teraz rozochocony zmienił system. Póki gościa nie złapią to będą ginąć ludzie.

  • Tadeusz

   Za dużo amerykańskich seriali typu „zabójcze umysły” czy inne CSI Miami ;) jak twoje przypuszczenia się potwierdzą to stawiam czteropak xD …chyba że wcześniej sam padnę ofiarą tego Hannibala Lectera

 3. pani

  ile osób się już odnalazło i czy w ogóle? odnalazł się już ten mężczyzna z wysokim ciśnieniem? nic już nie piszą na ten temat

 4. Artur

  Ale też bezskutecznie przez 2 tygodnie na odcinku od zapory do mostu Karpackiego szukała policja i straż studenta który podobni w nocy wyszedł po telefonie z Czarnego Kota.Ale były też inne dziwne podpalenia.Do dziś nadal nikt nawet chyba nie próbował szczegółowo wyjaśnić okoliczności podpalenia biura biegłego sądowego Adama W. na ul..Ks. Józefa Jałowego z 5 lutego 2015 roku, co opisała w/w gazeta.

 5. tomek

  załóżyc nad wisłokiem kamery!!

 6. Karl Krematorzysta

  Po co adwokat sama wychodziła?Zwłaszcza jak jej coś groziło.Następny ,,mądry” po pijaku spacer przy wodzie….

 7. Roy

  Taka pogoda..depresyjna…”sprzyja” samobójcom…i tyle w tamacie…okrutne, ale prawdziwe

 8. panW

  Niestety, ale urzędnicy i policja w Rzeszowie to jakaś porażka. Regularnie topielców wyciągają z Wisłoka, ludzie giną bez śladu, a ci spokojnie tłumaczą, że nic się nie stało, że wszystko jest w porządku. Jak obywatel może czuć się bezpiecznie w takim mieście. WSTYD!

  • alan

   Policja nie może zabronić człowiekowi popełnić samobójstwa, ani też chodzić krok w krok za każdym pijanym wracającym z imprezki.

 9. ROMAN

  No faktycznie to tajemnicze te zniknięcia tak nagle tyle Osób znika – a jak by każdy mial tego no Czipa to by go Policja raz dwa namierzyła a tak mamy szukanie igieł w stogu siana.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.