Sfałszowane wybory rektora?

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnobrzegu powstała w 2001 roku i od tamtej pory władzę na niej sprawował jeden rektor. Fot. bogdan Myśliwiec

TARNOBRZEG. Prokuratura sprawdzi przebieg wyborów rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu

Gdy kilka dni temu na scenie ustawionej przed Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Tarnobrzegu koncertowały gwiazdy zaproszone na tegoroczne Juwenalia, za kulisami trwały przygotowania do wyborów nowego rektora. Głośno o nich jest teraz bardziej niż podczas występów muzycznych gwiazd.

Sygnały od pracowników PWSZ, którzy obawiali się, że wybory rektora mogą nie przebiec bez problemów dotarły do naszej redakcji kilka dni temu. Procedura wyborcza dopiero się rozpoczynała i początkowo wszystko przebiegało bez zarzutów. Niestety tylko początkowo.

Co więc działo się w ciągu ostatniego tygodnia na tarnobrzeskiej uczelni?

Pierwszym i jak dotąd jedynym rektorem PWSZ w Tarnobrzegu jest dr Kazimierz Jaremczuk, nie bez podstaw nazywany ojcem uczelni.

Jak udało nam się ustalić, rektor Jaremczuk choć chętnie dalej kierowałby uczelnią, nie może startować o reelekcję gdyż nie uzyskał tytułu profesora.

Starania o jego miejsce podjęło więc dwóch dotychczasowych prorektorów PWSZ – dr Robert Rogowski i dr Paweł Maciaszczyk. Komisja konkursowa podczas posiedzenia 15 maja zatwierdziła obydwie kandydatury stwierdzając, że każdy z kandydatów spełnia wymogi prawne.

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej z 16 maja informuje jednak o rezygnacji z kandydowania dra Rogowskiego.

Wybory, do których miał przystąpić tylko jeden kandydat miały się odbyć 22 maja. Miały, bo zostały odwołane. I jak czytamy w protokole z posiedzenia komisji konkursowej z 21 maja, podjęto uchwałę uchylającą tę z 16 maja o spełnianiu wymogów przez dra Maciaszczyka, uchylono zatwierdzoną wówczas listę z jednym kandydatem i podjęto uchwałę o nie spełnianiu przez Maciaszczyka wymogów!

To nie koniec tajemniczych zmian wokół wyborów rektora tarnobrzeskiej uczelni. Pod protokołem z 21 maja podpisany jest także nowy przewodniczący, a jak czytamy w dostępnym na stronie uczelni protokole, w składzie komisji zaszło kilka zmian osobowych.

Niestety, nie udało nam się wczoraj skontaktować ani z urzędującym jeszcze rektorem ani z nowym przewodniczącym komisji. Obaj byli niedostępni. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że o przebiegu wyborów na rektora PWSZ ma zostać powiadomiona prokuratura.

Małgorzata Rokoszewska

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.