Siarka dalej od ćwierćfinału

KOSZYKÓWKA MĘŻCZYZN TAURON BASKET LIGA. Po czterech z rzędu zwycięstwach we własnej hali, koszykarze Siarki Jezioro zostali zastopowani.

Tarnobrzeżanie w poniedziałek nie sprostali Zastalowi Zielona Góra. W najbliższej kolejce, już w czwartek, ekipa trenera Dariusza Szczubiała zagra w Zgorzelcu z Turowem.

Losy meczu z Zastalem rozstrzygnęły się w połowie trzeciej kwarty, wówczas to zielonogórzanie wygrywali 60:52. Gospodarzom nie udało się już zniwelować tej straty choć przed przerwą potrafili odrobić identyczny dystans. Tym razem wypracowanej przewagi goście nie oddali już do końca pojedynku.

- U nas, jak zwykle, któryś z graczy miał słabszy dzień. Nie możemy trafić tak, żeby sześciu, siedmiu zawodników zagrało na swoim optymalnym poziomie – utyskiwał szkoleniowiec Siarki Jezioro, Dariusz Szczubiał.

Porażka z Zastalem oddaliła nasz zespół od piątego miejsca gwarantującego udział w ćwierćfinale play-off. Zgodnie z regulaminem, do tej fazy rozgrywek bezpośredni awans wywalczy pierwszych pięć drużyn po I etapie.

Siarka Jezioro Tarnobrzeg – Zastal Zielona Góra 82:96 (23:24, 23:23, 15:22, 21:27)
Siarka Jezioro: Miller 19 (5×3), Corbett 7 (1×3), Piechowicz 17 (2×3), Doaks 11, Barycz 7 (1×3) oraz Tiller 12, Karnowski 3, Wyka 6.
Zastal: Hodge 24, Chanas 17 (1×3), Stelmach 12 (2×3), Sroka 15 (3×3), Archibeque 12 oraz Flieger 6, Mirković 6, Rajewicz, Dłoniak 4.

W innych meczach: Anwil Włocławek – Kotwica Kołobrzeg 79:62 (18:10, 22:21, 18:17, 21:14), Polpharma Starogard Gdański – Trefl Sopot 71:75 (19:18, 20:16, 15:21, 17:20), ŁKS Łódź – PBG Basket Poznań 56:83 (14:19, 20:15, 14:27, 8:22).

Spotkania AZS Politechniki Warszawskiej ze Śląskiem Wrocław oraz PGE Turowa Zgorzelec z AZS Koszalin zostały przełożone.