Siarka gra o mistrza jesieni

III LIGA. W Mielcu i Przemyślu regionalne derby maruderów.

Runda kończy się szlagierem. W Kraśniku wicelider Stal podejmie lidera Siarkę. Zwycięzca zostanie mistrzem jesieni.

Beniaminek z Kraśnika miał być chłopcem do bicia, tymczasem uzbierał już 25 punktów i strzelił 25 goli – najwięcej spośród wszystkich drużyn. – Jesteśmy zaskoczeni tym wynikiem. Po raz ostatni tak wysoko byliśmy pod koniec lat 60 – tych – uśmiecha się Jacek Nowoświatłowski, kierownik Stali – Jeszcze kilkanaście miesięcy temu przeżywaliśmy ciężkie chwile, a dziś gramy tak, że palce lizać – dodaje. Stal swój skład opiera na wychowankach. – W każdym meczu mamy na boisku 6-7 swoich chłopaków – zwraca uwagę Nowoświatłowski.

Siarkę czeka ciężkie zadanie, bo stalowcy u siebie przegrywają bardzo rzadko. Jesienią 3 punkty wywiozła stamtąd tylko Avia. – I to przez przypadek, strzelając gole w ostatnich minutach – przekonuje kierownik beniaminka.

W ekipie Siarki panuje pełna mobilizacja. Piłkarze zapewniają, że wzięli sobie do serca słowa swojego trenera Adama Mażysza, który po wymęczonym zwycięstwie nad Polonią krytykował zawodników za brak profesjonalizmu. – Jedziemy po 3 punkty. O lekceważeniu rywala mowy nie ma! – podkreśla pomocnik tarnobrzeżan Bartosz Madeja.

Stal K. – Siarka
Niedziela, godz. 13

W innych meczach:
Zaczernie – Unia
Sobota, godz. 14
Gospodarze na własnym boisku nie przegrali od 27 sierpnia, ale to nie musi być wielkim atutem, bo Unia na wyjeździe poniosła tylko jedną porażkę. Na inaugurację.

Chełmianka – Partyzant
Niedziela, godz. 13
Goście są faworytem, ale żeby wygrać, muszą poprawić skuteczność. Już przed tygodniem marnowanie okazji omal nie skończyło się dla nich tragicznie.

Stal M. – Stal S.
Niedziela, godz. 13
Mecz drużyn, którym nie brakuje kłopotów, ma kilka smaczków. Warto wspomnieć tylko o trenerze sanoczan Ryszardzie Federkiewiczu, który – jako piłkarz – wystąpił w ponad 100 meczach ekstraklasowej wówczas Stali Mielec.

Polonia – Izolator
Piątek, godz. 13
Jedni i drudzy bardzo potrzebują punktów. Porażka Izolatora może zepchnąć ten zespół na dno tabeli.

Tomasovia – Strumyk
Niedziela, godz. 12
Malawianie jadą do Tomaszowa z jasnym celem: zmazać plamę po laniu otrzymanym od Stali Kraśnik (1-5).

Podlasie – Karpaty
Sobota, godz. 12
Krośnianie nie wygrali od czterech kolejek i w Białej Podlaskiej niełatwo im będzie o przełamanie złej serii.

Tsz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments