Siarka lepsza w meczu na szczycie

Fot. Wit Hadło

III LIGA. Drużyna Adama Mażysza zimę spędzi w fotelu lidera.

Osiem zwycięstw, pięć remisów i tylko dwie porażki – oto bilans najlepszych jesienią w lidze piłkarzy Siarki. Wczoraj podopieczni Adama Mażysza potwierdzili swoją hegemonię, wygrywając na wyjeździe z drugą w tabeli (do niedzieli) Stalą.

W Kraśniku przyjazd tarnobrzeżan wzbudził olbrzymie zainteresowanie, ale mecz obejrzało niespełna tysiąc kibiców, bo stadion nie jest przystosowany do organizowania imprez o podwyższonym stopniu ryzyka.

Górą doświadczenie
Ci, którzy zdobyli bilety, obejrzeli całkiem interesujące widowisko. Przed przerwą lepsza była Siarka, po zmianie stron więcej z gry mieli gospodarze, ale właśnie wtedy przekonaliśmy się, ile w futbolu znaczy doświadczenie. W 57. minucie weteran boisk Jacek Kuranty gola jeszcze nie zdobył, choć ładnie wbiegł między obrońców i uderzył obok słupka. W kolejnej akcji pokazał się wreszcie Tomasz Wolan. Napastnik gości przymierzył z kilkunastu metrów i stało się jasne, że tylko kataklizm może pozbawić Siarkę punktów.

Stolpa nie strzelił, ale…
Naszej drużynie największe niebezpieczeństwo groziło ze strony dobrze znanego na Podkarpaciu Andrzeja Danielaka (m.in. Resovia, Pogoń Leżajsk, Orzeł Przeworsk), który w 80 minucie wykorzystał swój wzrost, ładnie uderzył głową, lecz Łukasz Ćwiczak zachował czujność. W końcówce dał znać o sobie Tomasz Stolpa. Najlepszy snajper Siarki przykleił się do wyprowadzającego piłkę Tomasza Prasnala i naciskał go tak długo, aż ten nie wpakował futbolówki do własnej bramki!

“Beszczu” wrócił w dobrym stylu
Cały mecz w drużynie Siarki rozegrał Daniel Beszczyński, który tydzień wcześniej, podczas pojedynku z Polonią, zszedł z boiska ze wstrząśnieniem mózgu. “Beszczu” był bodaj najbardziej zmotywowanym zawodnikiem swojej drużyny, wszak przez kilka sezonów bronił barw Stali Kraśnik.

Stal K. 0
Siarka 2
(0-0)
0-1 Wolan (62.), 0-2 Prasnal (90. – samob.)
Stal: Zapał – Prasnal, Pietroń, Joao Carlos (80. Putkaradze), Nowak, Pacek, Mielniczuk (85. Stadnicki), Drozd, Szewc, Danielak, Szczawiński (39. Ręba).
Siarka: Ćwiczak – Beszczyński, Jakubiec, Bażant, Łukawski, Łuczakowski, Hynowski (90. Duda), Kuranty, Lipiec (81. Szczepański), Wolan (87. Madeja), Stolpa (89. Rożek).
Sędziował Artur Krasowski (Biała Podlaska). Żółte kartki: Kurzępa, Nowak – Jakubiec. Widzów 999.

tsz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments