Siarka pokazała nowych, ale przegrała

Fruwając nad koszem czyli LaMarshall Corbett z Siarki w akcji.

Sokół Łańcut zwyciężył w XII Memoriale im. Kazimierza Wacławczyka.

Dwunasta edycja turnieju poświęconego pamięci Kazimierza Wacławczyka stała się okazją do obejrzenia w akcji nowych koszykarzy Siarki. Główną nagrodę zgarnęli jednak niżej notowani goście z Łańcuta.

Siarkowcy w piątek pokonali pierwszoligowców z Dąbrowy Górniczej, w sobotę Politechnikę Lwów z ukraińskiej ekstraklasy, w niedzielę zatrzymali się na kapitalnie broniących “Sokołach”. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego w każdej kwarcie budowali przewagę, ostatecznie zwyciężyli 78-65. Świetne zawody zaliczył Maciej Klima, który zdobył aż 25 punktów. Z kolei w ekipie Siarki w całym turnieju punktowali głównie nowi Amerykanie James Helton, Nicchaeus Doaks, piekielnie skoczny LaMarshall Corbett i niziutki rozgrywający Josh Miller, który zanotował kilka fantastycznych asyst. Helton i Corbett jeszcze nie podpisali umów z podkarpackim rodzynkiem w Tauron Basket Lidze, a po meczu z Sokołem trener Dariusz Szczubiał dosyć oszczędnie wypowiadał się o ich ewentualnym angażu.

Złej tradycji stało się zadość, bo Siarka jeszcze nigdy nie triumfowała w memoriale im. Wacławczyka. Strzałem w dziesiątkę okazała się natomiast decyzja władz miejskich Tarnobrzega o darmowym wstępie dla kibiców. Dzięki temu w hali panowała naprawdę gorąca atmosfera.

tsz

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.