Siarka się postawiła

TBL. Podopieczni Bogdana Pamuły po zaciętym spotkaniu przegrali pierwszy tegoroczny mecz

Od porażki w Starogardzie Gdańskim rozpoczęli rewanżową rundę fazy zasadniczej koszykarze Siarki Tarnobrzeg. Podopieczni Bogdana Pamuły, którzy wczoraj musieli sobie radzić bez Stanleya Pringlea (nie powrócił jeszcze z USA po świątecznej przerwie) byli bliscy odniesienia drugiej wyjazdowej wygranej ale w decydujących momentach zabrakło im zimnej krwi.

Jeszcze na 4 minuty przed końcową syreną Siarka prowadziła różnicą 2 punktów (69:71). Jednak końcówka spotkania należała już zdecydowanie do gospodarzy, którzy niemal przez całe spotkanie minimalnie przeważali.

Mecz od początku układał się po myśli graczy Polpharmy, którzy już w pierwszej kwarcie odskoczyli na kilka „oczek”. Gdy tuż po wznowieniu gry w II kwarcie celnie za trzy punkty przymierzył Deonta Vaugh, Polpharma prowadziła już 26:20. W tym momencie na dobre rozegrali się tarnobrzeżenia, którzy zdobyli 10 punktów z rzędu i sami wyszli na prowadzenie (26:30). Niestety, po okresie dobrej gry, w szeregi gości wkradł się chaos i przez kolejne trzy minuty nie byli oni w stanie trafić do kosza. Miejscowi, głównie za sprawą dobrze dysponowanego Kirka Archibeque (16 pkt w pierwszej połowie) jeszcze przed przerwą zdołali odrobić z nawiązką straty i ostatecznie pierwszą połowię skończyli z 2-punkową zaliczką (41:39).

Druga połowa miała niemal identyczny przebieg. Ton rywalizacji na parkiecie nadal nadawali gospodarze, a przyjezdni, z różnym skutkiem, próbowali niwelować straty. Gdy na początku ostatniej odsłony Polpharma odskoczyła na 9 punktów (63:54), wydawało się, że to będzie przełomowy moment meczu. Nadzieję gościom na odwrócenie losów spotkania dała celna trójka Bartosza Krupy (63:57). Chwilę później było jeszcze lepiej. Po trafieniu Daniela Walla był remis (67:67), a kolejny celny rzut (Truscott) wyprowadził Siarkę na prowadzenie (67:69). Chwilę później Siarka przeważała po raz ostatni (69:71). Po 5 punktach z rzędu Kamila Chanasa, górą ponownie byli miejscowi (75:71), którzy nie dali już sobie odebrać zwycięstwa.

Polpharma Starogard Gdański – Siarka Tarnobrzeg 84:75 (23:20, 18:19, 19:15, 24:21)

POLPHARMA: Skibniewski 0, Hicks 14 (3×3), Vaughn 10 (2×3), Cielebąk 15 (1×2), Archibeque 19 oraz Mirkovic 11 (1×3), Dudkiewicz 1, Metelski 0, Chanas 14 (1×3)
SIARKA: Krupa 8 (2×3), Truscott 26, Goffney 13, Wall 10 (2×3), Miszczuk 6 oraz Taylor 2, Deloach 10.