Siatkarski klasyk

Fot. Archiwum
Fot. Archiwum

PLUSLIGA. W sezonie zasadniczym Asseco Resovia nigdy jeszcze nie wygrała w Bełchatowie.

W sobotę w Bełchatowie dojdzie do meczu na szczycie. – To będzie niezwykle ważny pojedynek dla obu drużyn. Mecz ze Skrą będzie też prawdziwym sprawdzianem formy, w której jesteśmy i sam jestem tego ciekawy – mówi przed pojedynkiem z PGE Skrą kapitan Asseco Resovii, Olieg Achrem.

Bełchatowianie od dwóch sezonów mają „na pieńku” z resoviakami, którzy najpierw przerwali ich passę siedmiu z rzędu mistrzowskich tytułów. Sezon później zespół trenera Andrzeja Kowala stanął PGE Skrze na drodze już w ćwierćfinale i po pasjonujących meczach wyeliminował ją ze strefy medalowej.

– Na pewno rywale pamiętają tamte mecze – mówi Łukasz Perłowski, środkowy Asseco Resovii i dodaje. – Przecież pierwszy raz od wielu lat nie byli w finale, nawet w półfinale. To musiało być dla nich jakieś przeżycie. Ale teraz z pewnością myślą już o nowym sezonie i o tym, by wygrać w tym pojedynku. Spotkania Resovii ze Skrą to ostatnio zawsze są szlagiery, nieważne jacy zawodnicy grają w obu zespołach. Spodziewamy się bardzo ciężkiego meczu, będziemy musieli włożyć sporo wysiłku w ten – twierdzi Perłowski, którego zespół nigdy jeszcze w rundzie zasadniczej nie wygrał w Bełchatowie.

Zabrać czarnego kota
– Musimy więc wziąć ze sobą jakiegoś czarnego kota, żeby przełamać tę niekorzystną serię. Kto wie, może ja będę tym, który przyniesie szczęście? – mówi Peter Veres, a Jochen Schops dodaje. – Moim zdaniem nie ma tak naprawdę trudnych hal do grania. To są jakieś pojedyncze przypadki, kiedy światło źle się odbija i przeszkadza w trakcie gry, ale to nie dotyczy obiektów w PlusLidze. Nie wiem, z czego wynika nasza negatywna seria w meczach w Bełchatowie. Myślę, że Skra po prosto dobrze się czuje na własnym obiekcie, tak jak my na Podpromiu. Postaramy się w tym roku przełamać ten zwyczaj przegrywania spotkań ze Skrą na wyjeździe – zapewnia niemiecki przyjmujący mistrzów Polski.

PGE SKRA Bełchatów – ASSECO RESOVIA, sobota, godz. 14.30 (transmisja Polsat Sport i Radio Rzeszów)

Rafał Myśliwiec

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments