Sieć drogerii ufundowała boisko

Drogerie Rossmann nie tylko wyłożyły pieniądze na budowę boiska, w czasie powodzi, dostarczyły także powodzianom wiele środków czystości

SANDOMIERZ. Sieć drogerii Rossmann wydała 2,2 mln zł i zbudowała kompleks sportowy przy zalanej przez powódź szkole.

Klienci, dostawcy i pracownicy sieci drogerii Rossmann ufundowali kompleks sportowy, o którym jeszcze rok temu uczniowie sandomierskiej Szkoły Podstawowej nr 3 mogli tylko pomarzyć.

W miniony piątek, na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 3 w Sandomierzu, tej samej, która przez ponad miesiąc stała zatopiona w rozlanych wodach Wisły, odbyło się przekazanie boiska wartego około 2,2 mln zł.

Miasto do inwestycji nie dołożyło ani złotówki, całość prac wzięła na siebie sieć drogerii Rossmann. Szefowie firmy zaangażowali do pomocy w odbudowie szkoły swoich dostawców i poprosili o pomoc klientów. Wspólnymi siłami zebrali środki, dzięki którym poszkodowana w powodzi młodzież może cieszyć się pięknym zapleczem sportowym swojej szkoły.

– Pomoc jaką okazał Rossmann była dla nas nieoceniona – mówi Jerzy Borowski, burmistrz Sandomierza. – Sami nie bylibyśmy w stanie zrealizować tego przedsięwzięcia.

Rossmann wydał pieniądze nie tylko na budowę kompleksu, ale także na odwodnienie terenu wokół szkoły. – Prace odwodnieniowe pochłonęły 80 tysięcy złotych, ale dzięki nim mamy pewność, że boisko i bieżnie, które powstały będą służyć młodzieży przez wiele lat – powiedział Marek Maruszak, prezes Zarządu Drogerii Rossmann.

Małgorzata Rokoszewska

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments