Siedem lat za śmiertelne pobicie

Karol P. (20 l.) dostał siedem lat więzienia za śmiertelne pobicie. Fot. Wioletta Zuzak

KROSNO. Zabił, bo nie dostał papierosa…

7 lat więzienia plus pozbawienie praw publicznych na 3 lata – to wymiar kary dla Karola P. (20 l.) z Jasła, oskarżonego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym 34-letniego Andrzeja M. z Zarzecza. Ponadto sąd nakazał oskarżonemu wypłacić łącznie po 20 tys. zł tytułem częściowego naprawienia szkody i zadośćuczynienia za doznane krzywdy na rzecz Marii M. i Doroty M. (matki i siostry pokrzywdzonego). Młodzieniec zmasakrował 34-latka, bo zaczepiony przezeń mężczyzna nie dał mu papierosa. Wg biegłego przyczyną śmierci M. był rozległy uraz mózgu. Wyrok nie jest prawomocny.

– Czyn, jakiego dopuścił się Karol P. został popełniony w warunkach chuligańskich, to bandytyzm, który zasługuje na szczególne potępienie. O sile uderzeń świadczy fakt, że pokrzywdzony nie odzyskał przytomności aż do śmierci – argumentował sędzia. Jako okoliczność obciążającą sąd wziął pod uwagę fakt, że oskarżony po popełnieniu przestępstwa się ukrywał.

Prokurator żądał 9 lat więzienia dla P. oraz pozbawienia go praw publicznych na 5 lat. Natomiast obrońca oskarżonego wniósł o wymierzenie kary w zawieszeniu.
Przypomnijmy, że do tragicznego zdarzenia doszło 26 października 2012 r. na dworcu autobusowym w Jaśle. Zostało ono zarejestrowane przez monitoring. Nieświadomy zagrożenia 34-letni mężczyzna czekał na dworcu na przyjazd autobusu. Nagle podszedł do niego Karol P., który zażądał papierosa. Gdy usłyszał od Andrzeja M., że nie ma przy sobie „fajek”, wpadł w szał i zmasakrował 34-latka. Karol P. tego dnia był nabuzowany złą energią, zachowywał się agresywnie, szukał zaczepki. Andrzeja M. nawet nie znał, zaczepił go i po krótkiej wymianie zdań pięściami zadawał ciosy 34-latkowi. Następnie przewrócił swą ofiarę na twarde betonowe podłoże oraz kopał go po głowie z dużą siłą.

Wioletta Zuzak

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
morololoImię (wymagane)styx1 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
moro
Gość
moro

Dlaczego to g..o nie zostało jeszcze powieszone ??

lolo
Gość
lolo

wiecej mozna dostac za drobna kradzierz CHANBA DLA SADU

Imię (wymagane)
Gość
Imię (wymagane)

to jest chyba jakas kpina! wlasciwie to jest zabicie, nie pobicie. i prosze „az’ cale siedem lat odsiadki. prokurator i sedzia – totalna kompromitacja ! to bylo morderstwo z premedytacja. kara bezapelacyjnego dozywocia sie nalezy takiemu bandycie! wlasciwie to kara smierci.

styx1
Gość
styx1

śmierć za śmierć !!!!!!!