“Siemaszka” kręci serial

W piątek kręcony był pierwszy odcinek serialu. Specjalnie dla naszych Czytelników publikujemy zdjęcia z planu!

RZESZÓW. Pierwszy odcinek zobaczymy już w przyszłym tygodniu!

“Rzeszów to nie zadupie, czyli seks, prochy i teatr w średnim mieście” to tytuł powstającego właśnie serialu teatralno-internetowego, którego produkcją zajął się Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Skąd pomysł na taki tytuł? – Pierwszy człon jest cytatem prezydenta miasta, który użył tego stwierdzenia w jednym z wywiadów – wyjaśnia Remigiusz Caban, dyrektor teatru. – Drugi natomiast odwołuje się do znanego amerykańskiego serialu. Nie przekraczamy granic dobrego smaku, tytuł jest żartobliwy i tak należy go odbierać.

Utrzymany w komediowym tonie serial emitowany będzie za pośrednictwem kanału youtube i strony Facebook. Rzeszowska rodzina Sokołów, siedząc na widowni przed rozpoczęciem spektaklu, będzie komentować nie tylko problemy własnej familii, ale także bieżące sprawy swojego miasta. – Postanowiliśmy wyprodukować serial jako autopromocyjny zabawny komentarz do współczesności podkarpackiej i rzeszowskiej – tłumaczy dyrektor. – Będzie służył również popularyzacji naszych aktorów, którzy wystąpią w kolejnych odcinkach – dodaje.

W piątek odbyły się zdjęcia do pierwszego odcinka serialu, który zostanie wyemitowany w przyszłym tygodniu. Wystąpią w nim dwaj aktorzy “Siemaszki”: Piotr Napieraj i Waldemar Czyszak. – Czegoś takiego jeszcze u nas nie było – zachwala projekt Adam Słowik, autor scenariusza i kierownik literacki teatru. – Mam nadzieję, że nasz pomysł “chwyci” i zyska popularność.

O dacie emisji pierwszego odcinka będziemy informować Państwa na łamach Super Nowości.

Katarzyna Szczyrek

do ““Siemaszka” kręci serial”

  1. Krzysztof

    Pomysł na serial uważam za udany. Tytuł serialu na pewno wywołuje emocje. Niby to ma leczyć prowincjonalne kompleksy, a tak na prawdę wskazuje na duży dystans i dozę humoru. Myślę, że widzom przypadnie do gustu. Mam nadzieję, że będzie serial można również obejrzeć np. paśmie regionalnym TVP.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.