“Siemaszka” kręci serial

W piątek kręcony był pierwszy odcinek serialu. Specjalnie dla naszych Czytelników publikujemy zdjęcia z planu!

RZESZÓW. Pierwszy odcinek zobaczymy już w przyszłym tygodniu!

“Rzeszów to nie zadupie, czyli seks, prochy i teatr w średnim mieście” to tytuł powstającego właśnie serialu teatralno-internetowego, którego produkcją zajął się Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Skąd pomysł na taki tytuł? – Pierwszy człon jest cytatem prezydenta miasta, który użył tego stwierdzenia w jednym z wywiadów – wyjaśnia Remigiusz Caban, dyrektor teatru. – Drugi natomiast odwołuje się do znanego amerykańskiego serialu. Nie przekraczamy granic dobrego smaku, tytuł jest żartobliwy i tak należy go odbierać.

Utrzymany w komediowym tonie serial emitowany będzie za pośrednictwem kanału youtube i strony Facebook. Rzeszowska rodzina Sokołów, siedząc na widowni przed rozpoczęciem spektaklu, będzie komentować nie tylko problemy własnej familii, ale także bieżące sprawy swojego miasta. – Postanowiliśmy wyprodukować serial jako autopromocyjny zabawny komentarz do współczesności podkarpackiej i rzeszowskiej – tłumaczy dyrektor. – Będzie służył również popularyzacji naszych aktorów, którzy wystąpią w kolejnych odcinkach – dodaje.

W piątek odbyły się zdjęcia do pierwszego odcinka serialu, który zostanie wyemitowany w przyszłym tygodniu. Wystąpią w nim dwaj aktorzy “Siemaszki”: Piotr Napieraj i Waldemar Czyszak. – Czegoś takiego jeszcze u nas nie było – zachwala projekt Adam Słowik, autor scenariusza i kierownik literacki teatru. – Mam nadzieję, że nasz pomysł “chwyci” i zyska popularność.

O dacie emisji pierwszego odcinka będziemy informować Państwa na łamach Super Nowości.

Katarzyna Szczyrek

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Krzysztof Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Gość
Krzysztof

Pomysł na serial uważam za udany. Tytuł serialu na pewno wywołuje emocje. Niby to ma leczyć prowincjonalne kompleksy, a tak na prawdę wskazuje na duży dystans i dozę humoru. Myślę, że widzom przypadnie do gustu. Mam nadzieję, że będzie serial można również obejrzeć np. paśmie regionalnym TVP.