Sierpień miesiącem trzeźwości

Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Przedstawiciele Rzeszowskiego Porozumienia na Rzecz Trzeźwości zaapelowali do mediów o podjęcie działań na rzecz trzeźwości.

„Dramatycznie wzrasta liczba tragedii spowodowanych alkoholem. Te najbardziej drastyczne przypadki znajdują swoje odbicie w środkach przekazu, ale oprócz tego istnieje cały ogrom cierpień, dramatów rodzinnych, czy długofalowych negatywnych skutków zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych” – napisali w apelu skierowanym do naszej redakcji.

Wczoraj na ul. 3 Maja działacze RPnRT rozdawali rzeszowianom zaproszenia na V Rzeszowski Marsz na Rzecz Trzeźwości. Marsz rozpocznie się 25 sierpnia. mszą świętą o godz. 17.30 w kościele Św. Krzyża. Trasa Marszu: ul. 3 Maja, ul. Kościuszki, Rynek.

bsz

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ja
ja
8 lat temu

ktoś musiał nieźle popić żeby takie głupoty wymyślić…

viola
viola
8 lat temu

Piwo to prymitywny napój dla prostego ludu

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

przypomnę – w średniowieczu podstawowym napojem w kraju było piwo i miód.. Leszek Biały jak był u papierza to mówił że nie jedzie na krucjatę do Ziemi Świętej gdyż ani wody ani wina pić nie może – przywykły jeno do picia piwa i miodu.Od XVI wieku piwo piło pospólstwo a miód zaczęła zastępować wódka przybyła z zachodu europy.W XVII wieku każdy folwark miał gorzelnię a w XVIII wieku pijaństwo było cechą narodową.Libacje alkoholowe były normą – spotkania towarzyskie/ transakcje handlowe kończyły się zawsze w karczmach i szynkach- przyczyniło się jeszcze do tego to że zaczęto wódkę produkować z ziemniaków i… Czytaj więcej »

OLEK
OLEK
8 lat temu
Reply to  ROMAN

OJ ROMANIE JAKI WSTYD PRZYNIOSŁEŚ SWYM POPISEM.POPRZEZ WPIS,WEŹ SŁOWNIK ORTOGRAFICZNY I ZOBACZ JAK SIĘ PISZE SŁOWO TAK POWSZECHNE JAK „PAPIEŻ”

K. Bimbała
K. Bimbała
8 lat temu
Reply to  ROMAN

P A P I E Ż – ten dzisiejszy i średniowieczny pisany był jednakowo. ZLATY BAŻANT słowacki dziś już nie dorównuje temu sprzed kilkunastu lat – niestety?, PILSNER czeski owszem !. A najlepsza czysta woda źródlana ( np. ze Stąporkowa ).

jt
jt
8 lat temu

Zimne ;)
Szczególnie w takie upały, po pracy, polecam!

Łukasz
Łukasz
8 lat temu
Reply to  jt

PIWO SMAKOWE – hahah. Oj ludzie, ciekawe kogo stać na prawdziwe piwo za 20 zł jedną butelkę 0,5. Te wszystkie to są chyba i wyłącznie piwo podobne:)

kava
kava
8 lat temu

Jakie piwo najlepsze smakowo polecają forumowicze?
Proszę o wpisy