Siła rezerwowego. ZDJĘCIA

III LIGA. Sztafeta pokoleń w przemyskiej Polonii. W meczu przeciwko Stali kolejny raz na boisku zagrał ojciec z synem.
ZOBACZ ZDJĘCIA

Wprowadzony po przerwie Mateusz Wanat uratował w końcówce meczu jeden punkt dla Polonii, która przegrywała już 1-3. Trener gospodarzy był zadowolony zwłaszcza z postawy młodych zawodników. Spory niedosyt panował za to w ekipie z Sanoka.

Gdy na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry goście mieli dwie bramki w zapasie, wydawało się, że pewnie sięgnął po drugą w tym sezonie wygraną. Tymczasem ambitnie grający gospodarze, za sprawą wspomnianego już Wanata doprowadzili do remisu. Spory wpływ na taki stan rzeczy miały wymuszone zmiany, jakich w końcówce musiał dokonać trener gości, Roman Lechoszest. – Najpierw musiałem ściągnąć z boiska Węgrzyna, który miał kłopoty z żołądkiem, chwilę później plac gry opuścił narzekający na uraz mięśnia dwugłowego Pańko. To sprawiło, że nie graliśmy już tak pewnie – analizował przyczyny nieudanej końcówki w wykonaniu Stali trener gości, Roman Lechoszest.

Kto wie jednak, jak potoczyłoby się spotkanie, gdyby w pierwszej połowie dwóch dogodnych sytuacji nie zmarnowali gospodarze (Gosa i Kurowski), co zemściło się na miejscowych jeszcze w pierwszej połowie. Nadzieję gospodarzom na odwrócenie losów spotkania dał tuż przed przerwą Załoga, zdobywając gola z  rodzaju tych ze “stadionów świata”. Miejscowych nie załamała nawet utrata trzeciej bramki, a ambitna postawa w końcówce spotkania została nagrodzona jednym punktem. Ciekawostką sobotniego meczu jest fakt, że w barwach Polonii kolejny raz zagrał rodzinny duet: Waldemar Jaroch i jego syn, Bartosz. – Nieczęsto ogląda się w polskiej piłce takie obrazki, tym bardziej możemy się cieszyć, że taki przypadek ma miejsce w naszym klubie – komplementował klan Jarochów trener Polonii, Krzysztof Stefanowski.

POLONIA – STAL S.
3-3
(1-2)
0-1 Damian Niemczyk (35.)
0-2 Pańko (37.)
1-2 Załoga (45.)
1-3 Kuzicki (68.)
2-3 Wanat (85.)
3-3 Wanat (87.)

POLONIA:Cisek – Syvyj (46. Wanat), Załoga, Smalyukh, B. Jaroch, Gwóźdź, Riabyj (79. Kazek), Gosa, Barszczak, W. Jaroch, Kurowski.

STAL: Wilczewski – Tabisz, Łuczka, Zarzycki, Sumara, Ząbkiewicz, Węgrzyn (77. Czenczek), Kuzicki, Damian Niemczyk, Zdunek (67. Daniel Niemczyk), Pańko (85. Sobolak).
Sędziował Grzegorz Wnuk (Nowa Sarzyna). Żółta kartka Smalyukh. Widzów 500.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.