Siłownia na wolnym powietrzu przy krośnieńskim MOSiRZ-e już działa

Fitness park znajduje się za Halą Sportowo-Widowiskową w Krośnie przy ul. Bursaki 29. Jest dostępny dla każdego amatora ćwiczeń na świeżym powietrzu za darmo przez całą dobę. Fot. UM Krosno

KROSNO. – Ta inwestycja to strzał w dziesiątkę – mówią miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu z Krosna.

Za Halą Sportowo-Widowiskową (ul. Bursaki 29) powstał fitness park, czyli po prostu siłownia pod gołym niebem. – Siłownia jest ogólnodostępna i można z niej skorzystać za darmo – wyjaśnia Antoni Dębiec (53 l.), dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie. W fitness parku zainstalowano w sumie 12 urządzeń sprawnościowych zapewniających pełen zakres ćwiczeń rekreacyjnych wszystkich partii ciała.

– Tego typu siłownie na Zachodzie cieszą się ogromną popularnością. Doszliśmy do wniosku, że przecież my także moglibyśmy pokusić się o stworzenie takiego fitnessu w Krośnie – mówił nam całkiem niedawno dyrektor Antoni Dębiec. Siłownia pod gołym niebem powstała z tyłu hali. – Właśnie w tym miejscu nad Wisłokiem znajdują się trzy trasy biegowe, z których korzystają biegacze. Idea jest taka, że ta siłownia może być traktowana przez mieszkańców preferujących aktywny wypoczynek jako rozgrzewka przed wyruszeniem na owe trasy biegowe – wyjaśniał.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu „Biegiem ku współpracy – polsko-słowacka integracja społeczności pogranicza poprzez sport”. Wartość inwestycji to prawie 61,5 tysiąca zł. Dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego stanowi 85%, kolejne 10% dofinansowania pochodzi z budżetu państwa, a wkład własny miasta to 5% wartości projektu.

– W ramach projektu zamierzamy zakupić także między innymi urządzenie do pomiaru czasu, czy kamerę na stadion lekkoatletyczny – dodał Antoni Dębiec.

Wioletta Zuzak

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o