Siłownia zamiast wf na studiach

Dla niektórych zajęcia ruchowe na sali nie stanowią żadnej przyjemności. Dlatego uczelnie, wychodząc naprzeciw zróżnicowanym zainteresowaniom swoich studentów, oferują im, oprócz gier zespołowych, na przykład zajęcia na siłowni, fitness albo ćwiczenia przy muzyce.

– Na naszej uczelni są różnorodne formy zajęć fizycznych. Studenci turystyki i rekreacji w ramach zajęć obowiązkowych mają pływanie. Organizujemy też obozy z paintballem czy z  surviwalem albo obozy narciarskie. Na ogół nasi studenci sami decydują, co chcą robić. Do wyboru mają gry zespołowe, ćwiczenia przy muzyce lub fitness – mówi dr Jacek Biliński, prodziekan ds. kierunku turystyka i rekreacja na Wydziale Turystyki i Nauk o Zdrowiu w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania.

Natomiast Wyższa Szkoła Prawa i Administracji w Rzeszowie otworzyła właśnie nowoczesną siłownię dla swoich studentów i pracowników. Sprzęt jest tak dobrany, by skorzystali z niego zarówno początkujący, jak i ci, którzy przywiązują dużą wagę do swojej kondycji. Korzystanie z siłowni jest bezpłatne. Za właściwy dobór i przebieg ćwiczeń odpowiedzialny jest specjalnie zatrudniony instruktor.

Dla swoich studentów WSPiA uruchamia też sekcję kulturystyki. Uczestnictwo w zajęciach w ramach sekcji jest równoznaczne z odbywaniem zajęć z wychowania fizycznego.

bes

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments