SKANDAL! Dyrektorzy liceów pomagają prezydentowi?

RZESZÓW. Licealiści na lekcjach głosują w ankiecie o przyłączeniu Matysówki

Licealiści z rzeszowskich szkół zostali wmanewrowani w prezydenckie zabiegi w sprawie przyłączenia Matysówki do miasta. W kilku ogólniakach rozdano ankiety konsultacyjne dotyczące zmiany granic Rzeszowa.

Starania o przyłączenie Matysówki do Rzeszowa trwają od kilku lat. Jednak dopiero ostatnio nabrały zawrotnego tempa. Usilnie o przyłączenie tej miejscowości zabiega prezydent Tadeusz Ferenc i popierający go radni z klubu Rozwój Rzeszowa. Zgodnie z procedurą zmiany granic ratusz, w specjalnych ankietach, sonduje opinie rzeszowian odnośnie tej sprawy.

W pomoc magistratowi zaangażowali się dyrektorzy niektórych rzeszowskich liceów, a za ich sprawą uczniowie. Ankiety takie rozdawane były na lekcjach w III i IV liceum. Ich dyrektorzy tłumaczą, że nikogo nie zmuszali do ich wypełniania, ani do głosowania “za”.

– To nie fair, że wmanewrowuje się uczniów w rozgrywki polityków na lokalnym szczeblu. Takie zachowanie nie ma nic wspólnego z demokracją i jest moralnie wątpliwe. – komentuje dr Leszek Gajos, socjolog.

kap

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
f
f
9 lat temu

Ferenc musi odejsć