SKANDAL: Mandat za niepopełnione wykroczenie!

- Ja nie mam ciężarówki, mam fiata multiplę, ale co więcej, nie byłem nigdy w Żalnie – dodaje pan Bernard Żyradzki. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. Rzeszowianin, który nigdy nie miał ciężarówki dostał wezwanie do zapłaty.

Mieszkaniec Rzeszowa dostał wezwanie do zapłacenia mandatu. Powodem wystawienia mandatu była prędkość 82 km/godz w terenie zabudowanym z jaką jechał ciężarówką. Jest jedno ale! Pan Bernard Żyradzki ciężarówki nigdy nie miał!

Mandat wystawiła straż gminna w Kęsowie z Kujawsko-Pomorskiego. – To już jest doprawdy skandal – mówi pan Bernard Żyradzki, właściciel cukierni. – W ubiegły piątek dostałem list polecony ze straży gminnej w Kęsowie, z województwa kujawsko-pomorskiego. Odebrałem, pokwitowałem i czytam – relacjonuje pan Bernard. Z treści mandatu wynika, że pan Bernard jest właścicielem ciężarowego Mana. Samochód ten jechał z prędkością 82 km/godz 17 sierpnia ub.r. przed południem w Żalnie. Jako dowód pan Bernard dostał zdjęcie, na którym widnieje część kabiny ciężarówki z powiększoną tablicą rejestracyjną. – Patrząc na to zdjęcie bardzo się śmiałem. Ja nie mam ciężarówki, mam fiata multiplę, a co więcej nie byłem nigdy w Żalnie – dodaje pan Bernard. – Numery ciężarówki i mojego auta są prawie takie same. Zdjęcie jest jednak niedokładne, bo tablica jest przycięta na końcu. Nie jest możliwe stwierdzenie, czy rzeczywiście jest nią „F”, a na tę literę kończy się numer rejestracyjny mojego fiata. Dlatego pewnie wyszło, że to mój numer – dodaje pan Bernard. Ale mandatu nie mam zamiaru zapłacić, bo niby dlaczego? To nie moje auto – relacjonuje pan Bernard. – Z pisma, które otrzymałem wynika, że mam 7 dni, na podanie nazwiska osoby, która kierowała autem Man. Gdy nie odpowiem na wezwanie, to będę musiał stawić w siedzibie kęsowskiej straży. Jeżeli nie przyjmę mandatu, to straż wyśle do sądu wniosek o ukaranie mnie za wykroczenie – mówi oburzony pan Bernard.

Próbowaliśmy dodzwonić się do straży gminnej w Kęsowie, ale nikt nie odebrał telefonu.

Justyna Paszkiewicz

do “SKANDAL: Mandat za niepopełnione wykroczenie!”

  1. asterix1969

    KOLEJNY ARGUMENT, ŻEBY TEN NIETRAFIONY TWÓR JAKIM SĄ STRAŻE GMINNE I MIEJSKIE NARESZCIE ZLIKWIDOWAĆ.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.