Skarbówka rodem z PRL

Prawie nie ma tygodnia, by media nie donosiły o kolejnych przypadkach wyjątkowej nadgorliwości aparatu skarbowego.

To pokazuje jedynie jak funkcjonuje nasze państwo i na jakich zasadach się opiera. Nie na zaufaniu do obywatela, ale na podejrzliwości. Nie na dążeniu do maksimum wolności, ale do jak największego jej ograniczania.

Państwo, którego aparat urzędniczy na co dzień nie potrafi sobie poradzić z szeregiem prostych, wydawałoby się spraw, w stosunku do własnych obywateli wykazuje niespotykaną inwencję. Teraz urzędnicy fiskusa wzięli się za rodziców samotnie wychowujących dzieci. Strach pomyśleć kto może być następny.

Sądzę jednak, że cały problem ma jeszcze inne podłoże. Większość funkcjonariuszy służb wywodzących się z PRL przeszła mniejszą bądź większą weryfikację. Trudno to samo powiedzieć o pracownikach aparatu skarbowego. O żadnej weryfikacji nie słyszeliśmy. Skutek jest taki, że tkwią mentalnie w minionym systemie, a nawet ci młodsi z nich biorą wzór ze starszych kolegów.

Czas z tym skończyć. Obywatele muszą być wolni od strachu, że paskudna gęba urzędnika skarbowego dybie na nich na każdym kroku. Inaczej nasz kraj nie będzie wiele różnił się od PRL.

PRZECZYTAJ „Skarbówka ściga samotnych rodziców”

Krzysztof Kuchta

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
nollet
nollet
9 lat temu

Piewcom obecnej demokracji zadaję konkretne pytanie. Która władza jest lepsza, ta socjalistyczna, która dała nam ogrom przywilejów, m.in. prawo do pracy i ta praca była, darmowa nauka wszystkich szczebli również wieczorowych i zaocznych, darmowe kolonie dla wszystkich dzieci, darmowe wczasy, darmową służbę zdrowia, rencistom i emerytom darmowe leki, etc, etc, etc. Przyszła polska „demokracja” i odebrała nam wszystkie przywileje, absolutnie wszystkie! To lepszy jest ten co mi dał? Czy ten co mi odebrał? Dla idiotów, lepszy ten co odebrał, dla mnie ten co dał! Nie bardzo wiesz o czym piszesz kolego!? Skarbówka czasów PRL do pracującego obywatela była więcej niż… Czytaj więcej »

Bonifacy
Bonifacy
9 lat temu
Reply to  nollet

Masz aboslutną rację, tylko co z tego?
Władza zachowuje się podobnie, jak te trzy symboliczne indyjskie małpki zasłaniające sobie, a to oczy, a to uszy, a to usta: nie widzę, nie słyszę, nie mówię….
Tylko jak długo?
Pani minister Kopacz w nagrodę odebrania cukrzykom wielu lat życia, awansowała na trzeci fotel w tym dziwnym kraju….