Skarbówka sprawdzi nasze konto w banku

Dr Krzysztof Kaszuba (58 l.), ekonomista z Rzeszowa:
– To co wymyśliło Ministerstwo Finansów przypomina książkę Georga Orwella „Rok 1984”, w której pisał o totalnej kontroli państwa nad obywatelami. W Polsce osiągnęliśmy właśnie taki etap kontrolno-nadzorczy nad społeczeństwem. Fot. Archiwum

KRAJ, PODKARPACIE. Fiskus chce mieć coraz większą kontrolę nad podatnikami.

Dla urzędów skarbowych nie będzie już tajemnicy bankowej. W każdej chwili pracownicy skarbówki będą mogli sprawdzić nasze konto i uzyskać dostęp do szczegółowych informacji o wpływach i obciążaniu rachunków. Włącznie z danymi o nadawcach i odbiorcach przekazów.

Takie zapisy pojawiły się w projekcie nowelizacji ordynacji podatkowej przygotowanej przez Ministerstwo Finansów. To właśnie ten resort chce zapewnić skarbówce znacznie większy dostęp do kont bankowych podatników. Fiskus miałby też prawo poznać wysokość spłat udzielonych podatnikowi pożyczek i kredytów. Resort finansów zamierza wprowadzić do ustawy klauzulę przeciwko unikaniu opodatkowania.

Dzięki tej ustawie skarbówka będzie mogła określić zobowiązanie podatkowe w odpowiedniej wysokości za każdym razem, gdy stwierdzi, że podatnik dokonał transakcji, a jej jedynym celem było uzyskanie korzyści podatkowej. Stanie się tak w sytuacji, gdy podatnik przeprowadzi wiele różnych transakcji, np. związanych ze sprzedażą nieruchomości, po to tylko, żeby uniknąć zapłacenia podatku. Wtedy fiskus i tak wezwie go do uiszczenia należności.

W przygotowywanej ustawie o ordynacji podatkowej znalazł się zapis o „zwiększeniu częstotliwości sporządzania i przekazywania przez banki informacji o złożonych i zlikwidowanych rachunkach bankowych przez podatników”.

Mariusz Andres

10
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
emigrantozzy45mów mi wujurogolpolak -parobek watykanu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
emigrant
Gość
emigrant

Normalka w krajach zachodnich.

ozzy45
Gość
ozzy45

Komuś chyba się w głowach p…….. chcą chyba dopuścić do tego aby niepowołane osoby wiedziały ile kasy ma np.donald czy sąsiad i można go skubnąć bo wiadomo ,że w skarbówce też pracują przypadkowe osoby.Tutaj banki powinny się zmobilizować i postawić kontrę bo większość banków siedzibę ma poza RP to co taki us może chcieć od nich bo w innym przypadku klienci zaczną uciekać .Bo to jest sprawa obywatela skąd ma kasę jak nie ukradł to nikt nie powinien wnikać jak i gdzie zarobił.Większość ludzi pracuje poza RP i nie wszyscy mają umowy ,a kasę i tak wyda w Polsce ,a… Czytaj więcej »

mów mi wuju
Gość
mów mi wuju

Pocałujta w d…. wójta.

rogol
Gość
rogol

Strach padl na kombinatorow.

polak -parobek watykanu
Gość
polak -parobek watykanu

Ze by zakończyć z tym złodziejskim państwem trzeba by kogoś z jajami , coś na wzór Brevi-ka, albo Alkaydy , w innym wypadku każdego pojedynczego krzykacza zagłuszą i dalej można ogłupiać i okradać pracujących polaków,taka polska rzeczywistość , po wsze czasy, nie ważne że praca za 1000 zł , najważniejsze kto będzie papieżem , nieważne że niema pracy ,nie ważne że więcej ludzi zamarzło tej zimy w Polsce, niż w o wiele większej Rosji , najważniejsze że mamy zieloną wyspę. co jeszcze………………………..

RAMONA
Gość
RAMONA

Pozostaje powrót do „skarpety”. Jakim prawem ktokolwiek ma mieć wgląd w moją własną, prywatną kieszeń. „MÓJ JEST TEN KAWAŁEK PODŁOGI…” Tak śpiewali ci co byli przeciwko kiedyś – Czyżby historia zatoczyła koło. Koniec złodziejskiego państwa zbliża się nieubłaganie, bo państwo ma być dla narodu, a nie odwrotnie.

gość
Gość
gość

Gorzej niż za Adolfa!

John
Gość
John

Oto reżim Donalda Tuska i jego złodziejaszka Rostowskiego vel. Lucyfera XXI wieku.
**UJ NIE DEMOKRACJA!

wulkanr
Gość
wulkanr

i bardzo dobrze uczciwi nie mają się czego bać

ROMAN
Gość
ROMAN

teraz jeszcze musi być napisana nowa ustawa , która by mówiła o tym aby ” delikwent” podawał wszystkie dane związane ze swoim życiem na tym ziemskim padole np; – ile godzin spał/ co mu się śniło/ co jadł/co myśli/ z kim rozmawiał i o czym/ ile razy był w toalecie / ile papieru zużył/ ile razy w ciągu doby se piernął – wtedy w połączeniu z już posiadanymi danymi; tj. co ogląda w telewizji/ z kim rozmawia i o czym przez komórkę/ co ma na końcie/ gdzie się przemieszcza / -ułatwi władzy sterowaniem człowieko- robotem – a jak jeszcze przy… Czytaj więcej »