Skate-park gotowy do końca czerwca

Prace nad budową skate-parku idą pełną parą. - Jeśli pogoda dopisze, to powinniśmy skończyć do końca czerwca - mówi kierownik budowy, Filip Holy z Fiveramps. Fot. Wit Hadło

RZESZÓW. – Strasznie się cieszymy, że powstanie ten tor – mówią zgodnie Krystian i Marcin z Rzeszowa, zapaleni skaterzy

– Prace powinniśmy zakończy do końca miesiąca, ale wszystko zależy jednak od pogody – mówi kierownik budowy, Filip Holy z Fiveramps. Od kilku tygodni możemy obserwować jak koło hali widowiskowo-sportowej Podpromie wyrasta potężny tor przeszkód dla amatorów jazdy na rolkach czy desce.

Obiekt ma być najlepszym i jednym z większych w Polsce, ponieważ zajmuje powierzchnię 40 na 70 metrów – Z naszej inicjatywy pierwotna wersja skate-parku zostaje powiększona o dodatkową część, czyli tak zwany basen skateboardowy. Dzięki temu obiekt będzie najlepszy w kraju – zachwala Filip Holy. Na torze będzie kilkanaście przeszkód.

Będzie monitoring
Spacerując po placu budowy natknęliśmy się na dwóch “rolkarzy”, którzy w wolnym czasie postanowili poszaleć na “starym” skate-parku tuż pod mostem Zamkowym. – Już się nie możemy doczekać, aż skończą budować ten nowy tor – mówią zgodnie Krystian i Marcin z Rzeszowa. – To co tutaj jest to “śmiech na sali”. Jakieś deski, byle jakie przeszkody – mówią pokazując na rozpadające się elementy. – Na pewno będziemy pierwszymi, którzy się pojawią na otwarciu.

Ze skate-parku korzystać będą mogli wszyscy i to bez konieczności uiszczania jakichkolwiek opłat. Obiekt będzie ogrodzony, oświetlony i na bieżąco monitorowany przez kamery, które zostaną zamontowane. Rolkarze będą mogli korzystać z zaplecza sanitarnego i socjalnego, które są dostępne w hali Podpromie.
Inwestycję realizuje konsorcjum firm Funattack z Gdańska i Bullait z Elbląga. Koszt to ok. 1,4 mln zł.

***
Młodzi ludzie będą mieli w końcu gdzie rozładować swoją energię i będą mieli możliwość aktywnego spędzenia czasu (z dala od komputerów). A to się chwali.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments