Skate-park na cześć żużlowca

Od wczoraj skate-park nosi nazwę tragicznie zmarłego żużlowca - Lee Richardssona. Fot. Paweł Bialic

RZESZÓW. Co łączy żużlowca Lee Richardssona i rolkarzy? Skate-park…

Ratusz wpadł na pomysł, żeby nazwać skate-park, który po wielu latach zmagań powstał przy hali widowiskowo-sportowej Podpromie, na cześć tragicznie zmarłego żużlowca Lee Richardssona. Rolkarze są zdziwieni. Prezydent zachwycony.

Pomysł wywołał burzę wśród rolkarzy. – Żużlowiec do skate-parku nie pasuje – mówił w rozmowie z Super Nowościami, Konrad Tomaka, który prowadzi szkółkę rolkową. Choć innego zdania jest prezydent Tadeusz Ferenc. – Ci co korzystają ze skate-parku są bardzo zadowoleni, że będzie nosiło nazwisko takiego sportowca – twierdzi.

Nie lepszy skwer?
Głos zabiera wiceprezydent, Stanisław Sienko. – We Wrocławiu nazwiskiem Richardssona nazwano już rondo – argumentuje. Jego zdaniem, u nas to skate-park powinien nosić jego nazwisko. Zdaniem radnego PO, Marcina Deręgowskiego, miejsce to jest nieodpowiednie. – Lepszy jest np. skwer na bulwarach – mówi. – Można też utworzyć tam ścieżkę, na której uczcimy też innych sportowców – wtóruje mu Witold Walawender, radny Rozwoju Rzeszowa.  Czy miasto podejmie jakieś kroki w tym kierunku? To się okaże.

Za nazwaniem skate-parku nazwiskiem żużlowca głosowało 13 radnych, przeciw – 1, a wstrzymało się 3.

***
W tym przypadku głupota aż bije po oczach. Nazwiskiem żużlowca powinno się nazwać miejsce, które będzie przypominało o nim i jego osiągnięciach. A przecież skate-park nie ma z nim nic wspólnego.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kasprzak
Kasprzak
8 lat temu

Ścieżka z krótką informacją o wszystkich „poległych” rzeszowskich żużlowcach, to całkiem ciekawa inspiracja. Niestety zrealizowany pomysł z nazwą skejtparku to głupota. Wystarczyłaby oficjalna nazwa „Skatepark Rzeszów” – i byłoby to rozpoznawalne w Polsce.

ROMAN
ROMAN
8 lat temu

Pani redaktor ma rację z tą głupotą – przypomnę że :
GŁUPOTA – to niedostatek rozumu – przejawiający się brakiem- bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo/ skutkowych, przewidywaniem, kojarzeniem – cechuje ją [głupotę] – pycha, śmiałość, podejrzliwość, niski samokrytycyzm,dążenie do ekspansji, mały iloraz inteligencji- i to jest właśnie to!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 lat temu

Tylko w mieście (stolicy) innowacji można wpaść na taki pomysł.
Jak rolkarze mogą się burzyć, skoro prezydent mówi że są zadowoleni ???

Moim zdaniem rolkarzy należało zypytać czy się zgadzają, bo oni są tam na codzień.
Walczyli o skate-park a mają tezaz „tor żużlowy”.
Brawo Nasi (bez)radni !!!!!!!!