Skatowali go, żeby zmienił zeznania

Zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Fot. B. Myśliwiec

NOWA DĘBA. 39-latek napadnięty, pobity i wywieziony za miasto przez pięciu bandytów

Pięciu bandytów zatrzymała nowodębska policja. Mężczyźni są podejrzani o pobicie, zastraszanie i pozbawienie wolności 39-latka. Jak wynika z zeznań ofiary, napaść miała na celu wymuszenie na nim zmiany obciążających zeznań, które złożył kilka dni wcześniej na policji przeciwko jednemu z oprawców.
Zdarzenie, którego efektem było zatrzymanie bandytów miało miejsce kilka dni temu.

- 17 kwietnia po południu, pod punkt skupu złomu w gminie Nowa Dęba, podjechało ciemnogranatowe audi. W samochodzie było czterech mężczyzn. Dwóch z nich wysiadło i weszło na teren punktu skupu złomu. Siłą wyprowadzili jednego z przebywających tam mężczyzn. Zaskoczony 39-latek został wepchnięty do samochodu i wywieziony kilkanaście kilometrów dalej, gdzie czekał na nich piąty mężczyzna – relacjonuje nadkom. Beata Jędrzejewska – Wrona, oficer prasowy tarnobrzeskiej policji.
Napastnicy pobili 39-latka, grozili mu i chcieli wymusić na nim wycofanie złożonych wcześniej zeznań. Jak się bowiem okazało, kilka dni wcześniej, 39-latek zgłosił na policję fakt rozboju, którego dokonał na nim mieszkaniec Nowej Dęby. Ubiegło tygodniowa napaść miała na celu zastraszenie i zmuszenie do wycofania tamtych zeznań.
Pobitego mężczyznę odnalazła jego żona, która o zdarzeniu powiadomiła Policję. Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do ustalenia okoliczności zdarzenia oraz zatrzymania sprawców pobicia.

- Sprawcami napadu okazało się pięciu mieszkańców Nowej Dęby w wieku 28, 31, 36, 41 i 58 lat. Mieli już swoje kartoteki na policji i zostali szybko zatrzymani – mówi pani rzecznik. – Podejrzani mężczyźni zostali przesłuchani i zostały im przedstawione zarzuty.
Wobec czterech podejrzanych, Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowych aresztów. Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu wobec piątego mężczyzny, który kierował audi, zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego w kwocie 1000 złotych oraz zakaz opuszczania kraju.

Małgorzata Rokoszewska

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.