Skatowali Krzysztofa i przejechali autem. Prokuratura powołała biegłych

Jeden ze sprawców wprowadzany do policyjnego aresztu. Fot. Policja

RZESZÓW, LUBENIA. Na sprawcach ciąży zarzut usiłowania zabójstwa.

Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie podjęła decyzję o powołaniu biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy mają wydać kompleksową opinię w sprawie śmierci 31-letniego Krzysztofa.

Przypomnijmy. Do tragedii doszło w nocy z 14 na 15 lipca w lubeńskim ogródku zwanym popularnie “Grzybkiem”. Mężczyzna wraz z rodziną przebywał tam na urodzinach swojego najmłodszego brata. Ok. godz. 23 na teren ogródka wdarł się nieproszenie 20-letni Filip M. z Lubeni, który zaczął się awanturować. Gdy Krzysztof starał się go wyprosić, ten brutalnie go pobił, a gdy wraz z kompanem 26-letnim Markiem F. z Czudca chcieli uciec, siedzący za kierownicą samochodu F. przejechał po leżącym na ziemi 31-latku.

Zmasakrowany Krzysztof z pogruchotaną czaszką, stłuczeniami mózgu, połamanymi żebrami i miednicą trafił do szpitala, gdzie pomimo wysiłków lekarzy zmarł. Zarówno Filip M., jak i Marek F. usłyszeli zarzuty usiłowania zabójstwa. – Wyniki sekcji zwłok zmarłego zadecydują o tym, czy zarzut zostanie im zmieniony na zabójstwo – mówiła nam wówczas Edyta Lenart, szefowa Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Jeżeli tak się stanie, sprawcy mogą usłyszeć wyrok nawet dożywotniego więzienia.

Jak się dowiedzieliśmy, wstępne wyniki sekcji już są, lecz opinia jest na tyle niejasna, że prokuratura zdecydowała się powołać biegłych. – Ich zadaniem będzie ustalenie, które obrażenia spowodowały zgon mężczyzny i który ze sprawców te obrażenia spowodował – dodaje Lenart. Na kompleksową opinię trzeba będzie poczekać co najmniej miesiąc.

ksz

do “Skatowali Krzysztofa i przejechali autem. Prokuratura powołała biegłych”

  1. waleria

    będą wolni – polskie sądy to jeden wielki burdel

  2. mlynek

    JAK USILOWANIE ZABOJSTWA? DOŻYWOCIE PROPONUJE

  3. sokół

    przeciez to powinno byc z automatu zmienione, facet zmarl po ataku tych idiotow, wiec dokonali zabojstwa. z pie**la mam nadzieje nigdy nie wyjda.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.