Skatowali leżącego człowieka, okradli i grozili śmiercią!

Fot. Archiwum

CZARNA. DĘBICA. Brutalny rozbój pod sklepem spożywczym w gminie Czarna.

Zgroza! W jednej z miejscowości gminy Czarna trzech pijanych chłystków brutalnie skatowało pod sklepem 43-letniego mężczyznę. Napastnicy najpierw zażądali od niego pieniędzy, a kiedy odmówił, zaatakowali. Przewrócili na ziemię.

Leżącego, kopali i bili pięściami. Po wszystkim zabrali mu… 40 zł. Na “pożegnanie” jeden z napastników zagroził pobitemu, że, jeśli zgłosi rozbój na policję, to on go załatwi.

Co prawda, pobity i zastraszony mężczyzna nie zgłosił sprawy policji, ale mimo tego i na szczęście zwyrodnialcy nie są bezkarni. Bo sprawę mundurowym zgłosili świadkowie.
Mogą dostać nawet 12 lat więzienia.

Ich personalia ustalili funkcjonariusze z Dębicy i Czarnej na podstawie anonimowego zgłoszenia. – Przestępstwa dopuścili się trzej młodzi mężczyźni w wieku 16, 19 i 20 l. – wylicza st. sierz. Alina Sujdak z Komendy Powiatowej Policji w Dębicy. –-Sterroryzowany mężczyzna nie zgłosił nikomu rozboju. Na szczęście zrobił to ktoś inny. Kto? Nie jestem w stanie powiedzieć. Może to przechodzień, albo sprzedawczyni sklepu, do którego doszło do przestępstwa – zastanawia się policjantka.

Kiedy ujęto pierwszego z zwyrodnialców, inny napastnik odwiedził poszkodowanego i ponownie zagroził mu “załatwieniem”. Na nic się to zdało. Całą trójka usłyszała już zarzuty rozboju, a prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Jeden z nich przyznaje się, drugi przekonuje, że nie ma z tym nic wspólnego, a trzecim 16-latkiem zajmie się Sąd Rodzinny w Dębicy.

Paweł Galek

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
roman
roman
9 lat temu

ciekawe czy bedzie te 12 latek – czy mała szkodliwosc czynu- za króla Jagiełły to by już dyndali na sznurach w ciągu 24 godzin- to było prawo