Skażony zalew. Zakaz kąpieli nad Soliną.

Pomimo zakazu kąpieli na Cyplu na zalewie solińskim w Polańczyku część plażowiczów decydowała się zamoczyć stopy w wodzie. Fot. Katarzyna Lewandowska

PODKARPACIE, POLAŃCZYK. Ratownicy Podkarpackiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego od piątku (13 bm.) informują o zakazie kąpieli nad Soliną.

Niemiła niespodzianka spotkała amatorów kąpieli wodnych, którzy wybrali się w miniony weekend w Bieszczady. W zalewie solińskim wykryto bakterie Escherichia Coli. Część zbiornika objęta została surowym zakazem kąpieli.

Na podstawie sprawozdania z badań wykonanych w dniu 13 lipca br. przez Oddział Laboratoryjny w Sanoku Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Rzeszowie stwierdzono brak przydatności wody do kąpieli. Na szczęście zakaz dotyczy jedynie Cypla na zalewie solińskim w Polańczyku. Reszta kąpielisk zbiornika nie została objęta zakazem.

Kolejne próbki wody zostały pobrane w niedzielę (15 bm.), a na decyzję o zdatności wody do kąpieli w tym miejscu będzie trzeba poczekać aż do wtorku.

kl

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments