Sklep wielkopowierzchniowy w sąsiedztwie „Naszego Gaju”?

Wizualizacja budynku mieszkalnego wraz z przeznaczeniem pod działalność usługową, który miałby powstać tuż przy al. Powstańców Warszawy. Fot. Wizualizacje MWM Architekci
Wizualizacja budynku mieszkalnego wraz z przeznaczeniem pod działalność usługową, który miałby powstać tuż przy al. Powstańców Warszawy. Fot. Wizualizacje MWM Architekci

RZESZÓW. Są już koncepcje zabudowy terenów vis-à-vis hipermarketu przy al. Powstańców Warszawy.

Już wiadomo, jak może zostać zabudowana przejęta przez prywatnych właścicieli część ogrodów działkowych „Nasz Gaj” przy al. Powstańców Warszawy. Żeby jednak jakikolwiek pomysł mógł zostać zrealizowany, konieczna jest zgoda Rady Miasta Rzeszowa.

Na wtorkową (22.10.) sesję RM trafi uchwała w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Rzeszowa. Dokument dotyczy 11 terenów w mieście (m.in. na os. Drabinianka, Mieszka I, Grota-Roweckiego czy Wilkowyja).

– Tereny te nie są objęte żadnym planem. Aby można było przystąpić do prac na Planem Zagospodarowania Przestrzennego, które wskaże przeznaczenie terenu, konieczne jest uchwalenie Studium – wyjaśnia Robert Kultys, przewodniczący Komisji Gospodarki Przestrzennej w RM. Dotyczy to również wspomnianych terenów przy al. Powstańców Warszawy na os. Drabinianka (vis-à-vis hipermarketu). Inwestorzy, zgodnie z prawem, dopiero po opracowaniu dokumentacji będą mogli przystąpić do zabudowy.

– Jeszcze nie wiemy, co dokładnie tam powstanie, ale prowadzimy rozmowy z klientami. Planujemy budowę sklepu wielkopowierzchniowego oraz obiekt mieszkalny z funkcją usługową – mówi Mariusz Cybulski, przedsiębiorca z Rzeszowa. Inwestor wyklucza budowę kolejnego sklepu spożywczego. Skłania się raczej ku marketowi przemysłowemu.

Zabudową terenów przy al. Powstańców Warszawy zajmie się jego syn, Bartosz. Przedsiębiorcy mają do dyspozycji ok. 53 tys. mkw. nieruchomości, które są ich własnością.

Jest koncepcja
Pracownia architektoniczna MWM Architekci w Rzeszowie na zlecenie przedsiębiorców przygotowała koncepcję zagospodarowania terenów leżących przy obwodnicy.

Zgodnie ze wskazówkami zaprojektowała dwa obiekty. Pierwszy od strony al. Powstańców Warszawy to budynek mieszkalny, który miałby również zostać wykorzystany pod usługi (drobny handel, restauracje). W najwyższym punkcie obiekt osiągnąłby 11 pięter wysokości, więc nie stałby się kolejnym betonowym molochem. Nietypowy kształt sprawiłby, że nie zasłoniłby w całości wielkopowierzchniowego obiektu, który powstałby tuż za nim. Projektanci skupili się na tym, by wyjątkowym kształtem i ciekawą konstrukcją pierwszej budowli przyćmić prostotę obiektu handlowego.

Ostateczna decyzja, czy takie obiekty pojawią się w mieście, będzie należała do Rady Miasta i samych przedsiębiorców.

Ewelina Nawrot

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
pisul
pisul
7 lat temu

Rzeszow to miasto a nie wies. Jak ktos chce slyszec rano ptaki i miec spokoj zamiast odglosow zurbanizowanego miasta moze kupic dzialke po za miastem i tam sie pobudowac. W kazdej gazecie ogloszenia o sprzdazy dzialek w Gnojnicy i Lukawcu

zasa
zasa
7 lat temu

Kolejny obiekt, który wygląda jak wielka wagina :(

Marco
Marco
7 lat temu

Obok Auchana, z tylu za nim są olbrzymie tereny przeznaczone pod handel i usługi oraz drobne zakłady przemysłowe. Teren uzbrojony. Jest to obszar gminy Krasne lecz posiada same zalety. Graniczy z Rzeszowem, do centrum 10-min, cały ruch samochodowy jest wyprowadzony poza centrum miasta. Tam mogą powstawać wielkie sklepy i centra handlowe, np. Dehatlon itp.zagęszczenie takich obiektów pozwala sadzić iż byłby to perspektywiczny rynek dla handlowców. W zasadzie same pozytywy.Wystarczy wybudować przedłużenie ul. Olbrachta, z drugiej strony jest zjazd z A4 a wiec dojazd bardzo dogodny, Autobusem 4-5 przystanków . Centrum wolne od wielkopowierzchniowych sklepów. Można przeznaczyć na inne cele.Kto chce… Czytaj więcej »

all
all
7 lat temu

Zazdroszczę przyszłym mieszkańcom tego bloku, pomiędzy dwoma centrami handlowymi, ogromnymi parkingami i przelotową drogą pośrodku. Wspaniałe miejsce na życie.

best64
best64
7 lat temu
Reply to  all

Mieszkańcy tego nowego „bloku” będą zmuszeni przez prawie cały rok, wąchać dym palonych śmieci i odpadów, przez pozostałych jeszcze w Naszym Gaju pseudo-działkowiczów-emerytów. Od wiosny do jesieni panuje tam jedna wielka zadyma!

Czytelnik
Czytelnik
7 lat temu

Proponuję tak: wytnijmy wszystkie drzewa w Rzeszowie a zamiast nich postawmy reklamy, zlikwidujmy wszystkie tereny rekreacyjne a zamiast nich postawmy centra zabawa dla dzieci – płatne rzecz jasna, zlikwidujmy ogródki działkowe, ale wszystkie żeby było sprawiedliwie a zamiast nich postawmy kolejne galerie, tylko takie duuuże, większe od galerii Rzeszów, właściwie nie potrzeba nam trawników i innej roślinności bo przecież nasze miasto jest tak kolorowe że przy wjazdach wygląda jak Las Vegas. W efekcie umrzemy od nadmiaru spalin, nie będziemy mieli gdzie pójść z dzieckiem na spacer, w oknach będziemy musieli zakładać potrójne rolety bo bilbordy wypalą nam oczy przy kolacji.… Czytaj więcej »

hijena
hijena
7 lat temu
Reply to  Czytelnik

to jest koszt cywilizaji.Chcesz ciszy i spokoju wracaj tam gdzie twoje korzenie.

pisul
pisul
7 lat temu

A niech buduja. Kilkaset Rzeszowiakow bedzie mialo prace. Teraz tam paryje, kretowki, dziki zachod i sliwki ulegalki. Po to jest miasto miastem zeby stawiali budynki o fajnej architektorze.

x
x
7 lat temu

Rzeszów beton,beton,beton i jeszcze raz beton.Kosze w kwiatki na przystankach nie zastąpią przyrody.

Czytelnik
Czytelnik
7 lat temu
Reply to  x

Dokładnie. Ludziom jest potrzebny kontakt z naturą a nie plastikiem udającym kwiatki. A wszystko do tego zmierza, żeby nasze miasto było ze szkła, plastiku i aluminium.

lolek
lolek
7 lat temu

Ostateczna decyzja, czy takie obiekty pojawią się w mieście, będzie należała do Rady Miasta i samych przedsiębiorców.no kto TU rozdaje cosie?za mało? cza starcze emerytury podwyższaC?

ana
ana
7 lat temu

ładne

mamnick
mamnick
7 lat temu

Wszystko to Pan Mariusz Ce.Ale przynajmniej coś innego a nie tandetne i szpetne jak Wujek Fester baraki Ryśka….