Sklepowi złodzieje zatrzymani

W samochodzie podejrzanych mężczyzn policjanci znaleźli wiertarkę, narzędzia budowlane i malarskie. Fot. KPP Jasło

JASŁO. Do 5 lat pozbawienia wolności – taka kara grozi trzyosobowej grupie złodziei, której członkowie okradli trzy sklepy budowlane na terenie Jasła. Podejrzani wpadli w pułapkę, dzięki spostrzegawczości pracownika jednego ze sklepów.

Kiedy we wtorek (12.03) pracownik jednego ze sklepów budowlanych w Jaśle zauważył klienta spacerującego główną aleją sklepu, nie miał wątpliwości, że jest nim sprawca kradzieży sprzed miesiąca. Złodziej nie był sam. Wraz z nim regały sklepowe przeglądali dwaj jego wspólnicy.

Mężczyzna swoje spostrzeżenia przekazał dyżurnemu komendy, który natychmiast na miejsce skierował policyjne patrole. Funkcjonariusze obstawili teren wokół sklepu.

Wszyscy trzej mężczyźni wpadli w policyjną zasadzkę.  W czasie przeszukania przy jednym z nich funkcjonariusze znaleźli skradzione ze sklepu akcesoria sanitarne. Ponadto w samochodzie, którym przyjechali podejrzani, policjanci znaleźli wiertarkę, narzędzia budowlane i malarskie. W toku dalszych czynności śledczy potwierdzili, że są one łupem z wcześniejszych kradzieży dokonanych w dwóch innych jasielskich sklepach.

Zatrzymanymi trafili do komendy. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Dębicy i ich kolega z powiatu ropczycko-sędziszowskiego. Wszyscy w wieku 43, 44 i 62 lat.

Podejrzani już wielokrotnie wcześniej wchodzili w konflikt z prawem i byli notowani za podobne przestępstwa. Wkrótce odpowiedzą za kolejne kradzieże. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

en/KPP Jasło

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.