Sklepy osiedlowe wyprą hipermarkety?

Najnowsze badania potwierdziły, że codzienne zakupy wolimy robić w małych sklepach osiedlowych.

PODKARPACIE. Klienci wolą robić zakupy w sklepach osiedlowych. Sieci handlowe chcą wyjść naprzeciw ich wymaganiom.

Jeszcze w tym roku powstanie ok. 300 niewielkich sklepów stworzonych przez sieci handlowe, które będą położone blisko osiedli mieszkalnych. Dlaczego? Wszystko to za sprawą upodobań klientów, którzy chętniej robią zakupy w niewielkich sklepach osiedlowych niż w hipermarketach. Co się zatem stanie ze sklepowymi molochami? Rozbudują się jeszcze bardziej i ostatecznie przekształcą w galerie handlowe.

- Codzienne zakupy najczęściej robię w maleńkim sklepiku na naszym osiedlu – przyznaje pani Malwina z Rzeszowa – To zwykła oszczędność czasu, bo zamiast jechać autem do hipermarketu, wychodze właściwie przed blok, kupuję co mi potrzeba i po kilku minutach jestem już w mieszkaniu. Większe zakupy robię natomiast już w hipermarkecie, bo wydaje mi się, że wychodzi mnie taniej.

Wolimy małe sklepiki
Rzeczywiście, podobne podejście do zakupów miała większość zapytanych przez nas osób, a statystyki mówią jasno, że przeszło 60 proc. Polaków wybiera zakupy w osiedlowych sklepikach. Z takiej tendencji najbardziej cieszą się ich właściciele.
- Mamy stałe grono osób, które pojawiają się u nas codziennie – mówi  Andrzej Worsa, właściciel dwóch sklepów na osiedlu Drabinianka i na osiedlu Baranówka IV – Chwalą sobie łatwy dostęp do podstawowych produktów i są pewni, że proponowany im towar jest świeży.

Ubywa hipermarketów
Z roku na rok maleje liczba nowobudowanych sklepów wielkopowierzchniowych Jeszcze 6 lat temu powstawało ich kilkadziesiąt rocznie. Obecnie ich liczba zmalała do zaledwie kilkunastu. Nic więc dziwnego, że sieci handlowe starają się jak mogą przyciągnąć do siebie klientów i planują, i to dosłownie “wyjście do ludzi”. Możliwe, że już wkrótce zamiast jechać na zakupy do oddalonego o kilka kilometrów molocha, trafimy do bliższej naszemu miejscu zamieszkania małej placówki pod szyldem sieci hipermarketu.

Katarzyna Szczyrek

do “Sklepy osiedlowe wyprą hipermarkety?”

  1. dany

    nie dziwie sie bo ja też wole małeosiedlowe sklepy niż te duże mlochy zwane hipermarketami w których nic zreguły nie ma

  2. Janusz

    WIECIE NA CZYM BEDZIE TO POLEGAC? TLUMACZE! NIE BEDA TO ZAKUPY U PANI JADZI , TYLKO W TESIUNIU, REALKU, KERFURKU, OSZONKU ,TESIUNIU …………ITD.

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.