Skok wszechczasów na bank

Fot. Paweł Galek

MIELEC. Zapadł wyrok w sprawie głośnej napaści na mielecki oddział BGŻ

Sąd Rejonowy w Mielcu wydał wyrok w sprawie trzyosobowego gangu, który “wsławił się” skokiem wszechczasów. Bo takim mianem w Mielcu określa się napaść na bank BGŻ z października 2009 roku. Decyzją sądu, bandyci, którzy również “obrobili” dwa kantory, mają trafić za kraty na okres od 5,5 do 7 lat. Ponadto, mają zapłacić tym, których napadli i okradli ok. 54 tys. zł. Wyrok ten nie jest prawomocny, będzie apelacja.

Choć od napadu na mielecki oddział BGŻ minął szmat czasu, to wciąż temat ten jest szeroko komentowany. I nic dziwnego, bo bandyci, którzy tego “dokonali”, wykazali się precyzja i niewątpliwym “kunsztem”. Bo sztuką jest w biały dzień napaść,  sterroryzować skraść ok. 30 tys. zł z banku, który zlokalizowany jest niemalże w centrum miasta.

Wyrok nie jest prawomocny, będzie apelacja

Żaden z przechodniów i sprzedawców okolicznych sklepów nie zauważył niczego podejrzanego. Jak nam mówili, o napadzie z bronią w ręku dowiedzieli się kilka godzin po fakcie. – Nasz sklep sąsiaduje z bankiem, ale kompletnie nic nie zauważyliśmy. Nikogo nie widzieliśmy, żadnego złodzieja. Naprawdę. Było tak jak, teraz. Przychodzili klienci, a my ich obsługiwaliśmy – mówił nam Sebastian Getinger, sprzedawca sąsiadującego z BGŻ sklepu

O skoku na mielecki bank zrobiło się głośno na całym Podkarpaciu. Bandyci wpadli szybko. Przy okazji udowodniono im napady na dwa kantory. Sąd Rejonowy w Mielcu skazał ich za to na wiezienie i zapłatę ok. 54 tys. zł tym, których okradli. Damian G. usłyszał, że trafi za kraty na  7 lat, Daniel H – 6 lat i 8 miesięcy, a Szymon S. – 5 lat i pół roku.

– Te kary w pełni nas satysfakcjonują, uważamy je za sprawiedliwe – mówi nam Małgorzata Dobosz-Słąba, szefowa Prokuratury Rejonowej w Mielcu. – Wyrok nie jest jednak prawomocny. Apelacja już wpłynęła do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.

Paweł Galek

do “Skok wszechczasów na bank”

  1. Edek

    gang pruszkowski dostaje do 8 lat max a inni mniej i nawet uniewinnienie, a ci sami się przyznali dostali takie wyroki ,pytam gdzie sprawiedliwość i resocjalizacja ,młodego trzeba wychować tak mówi prawo ,czy temida ma opaski na oczach

Skomentuj

Uważaj, co piszesz. W Internecie nie jesteś anonimowy!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.